Czwartek, 2 lutego 2023. imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy

Tak gra WOŚP gminie w Tolkmicko

2014-01-10 20:06:14 (ost. akt: 2014-01-10 22:18:25)
Tak było podczas 20. finału WOŚP w Tolkmicku

Tak było podczas 20. finału WOŚP w Tolkmicku

Autor zdjęcia: arch. MGOK w Tolkmicku

Tradycyjnie Miejsko-Gminny Ośrodek w Tolkmicku zorganizuje finał w tej miejscowości. Od rana na ulicach Tolkmicka prowadzona będzie zbiórka pieniędzy. WOŚP w ośrodku rozpocznie się o godzinie 16.


— Mieszkańców czekają cztery godziny atrakcji — mówi Robert Oleszkiewicz, dyrektor MGOK w Tolkmicku. — W programie są występy uczestników sekcji działających w naszym ośrodku oraz dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej. Będą one przeplatane licytacjami. Sporo będzie się działo także w niewielkim Suchaczu. Tu w przygotowanie 22. finału zaangażowała się praktycznie cała społeczność. Dzięki temu program jest ciekawy i różnorodny. 


— Ruszamy o godzinie 13 w szkole podstawowej. Tam, do godz. 16.30 potrwają występy dzieci. Po raz pierwszy, z czego bardzo się cieszymy, zagra dla nas również elbląski zespół, który tworzą osoby niepełnosprawne — mówi Barbara Nowicka, sołtys Suchacza. — Chętni wezmą udział w warsztatach plastycznych. Nauczymy się tworzyć ekologiczną biżuterię i przedmioty z masy solnej. 


O godzinie 17 rozpocznie się druga część WOŚP w świetlicy Zefirek. Tam oprócz tradycyjnych licytacji sprzedawane będą również dania przygotowane przez lokalne gospodynie. W menu będą pierogi, bigos i ciasta. Ta część finałowego grania w Suchaczu zapowiada się więc niezwykle pysznie. Całe wydarzenie zakończy się wspólnym ogniskiem i światełkiem do nieba.


— Co roku staramy się aby nasz finał był taki, żeby ludzie za nim tęsknili i chcieli wziąć udział w kolejnym. Mamy nadzieję, że i ten taki będzie — dodaje Nowicka. 


Finał WOŚP odbędzie się również w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski