Niedziela, 28 maja 2023. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Orkiestra zagrała w SP nr 19. Było gorąco, radośnie i rodzinnie

2014-01-12 18:23:25 (ost. akt: 2014-01-12 18:12:52)

Autor zdjęcia: archwium SP 19

22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami! Brzydka pogoda nie odstraszyła orkiestrowych grajków ani licznie przybywających do szkoły gości.

Atmosfera była bardzo gorąca, a nasi przyjaciele otworzyli swoje serca (i portfele;) dla najmłodszych oraz seniorów i hojnie wsparli nasz dziewiętnastkowy sztabik.

Rozpoczęliśmy wielkie granie w niedzielę punkt 10 i aż do godz. 13 zapewniliśmy naszym gościom moc atrakcji. Występy uczniów - czasem karkołomne i wymagające niemałej gibkości ciała i umiejętności – przeplatane były aukcjami, które znakomicie podkręcały Panie Emilka i Beata. Goście chętnie licytowali różne przedmioty, a największym zainteresowaniem cieszyły się gadżety WOŚP, materiały budowlane oraz karnety do salonów piękności.
Niemałej odwagi wymagały solowe występy instrumentalne uczennic naszej szkoły. Dziewczynki zebrały za nie gromkie brawa. Uczniowie pokazali się ponadto w występach wokalnych i tanecznych.

Sporą atrakcją był profesjonalny pokaz Aikido. Zawodnicy podnieśli poziom adrenaliny wśród zebranych, a niektórych „zarazili” może miłością do sztuk walki.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka, w której w błyskawicznym tempie rozchodziły się słodkości upieczone przez mamy naszych uczniów. Również wszystkie losy loterii fantowej zostały wyprzedane. Furorę zrobił przepyszny bigos, który specjalnie na tę okazję gotował się aż trzy dni.

W piątek gościliśmy w naszej szkole całe rodziny- od najmłodszych orkiestrowiczów po seniorów, którzy grają z nami od samego początku dziewiętnastkowej orkiestry. Serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie i wspólną zabawę. Dokładamy swoją cegiełkę w wysokości 4 800 zł , 5 euro i 6 funtów do Sztabu Głównego i zapraszamy wszystkich za rok na 23 finał WOŚP. Już dziś zapewniamy że …Będzie się działo!
Agnieszka Brocka ze Szkoły Podstawowej Nr 19 w Elblągu


Źródło: Artykuł internauty