Napisali do nas: Szpital Miejski zagrał z WOŚP

2014-01-15 14:30:06(ost. akt: 2014-01-15 14:38:14)
Orkiestrowa akcja Szpitala Miejskiego w Elblągu

Orkiestrowa akcja Szpitala Miejskiego w Elblągu

Autor zdjęcia: arch. Szpitala Miejskiego w Elblągu

Tak szczytny cel, jakim jest ratowanie życia dzieci i godna opieka medyczna seniorów nie mógł być obojętny dla pracowników Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu.
Zagadnienia te są nam szczególnie bliskie, ponieważ nasza placówka posiada w swoich strukturach Pododdział Noworodkowy oraz jedyny w okolicy Zakład Opiekuńczo – Leczniczy, obejmujący swym zakresem leczenie, pielęgnację i rehabilitację najstarszych pacjentów. W związku z powyższym w niedzielę 12-go stycznia w ramach 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłączyliśmy się do tej pięknej ogólnopolskiej akcji i w Markecie Kaufland po raz kolejny utworzyliśmy stoisko, w którym świadczyliśmy usługi pielęgniarskie w zakresie mierzenia ciśnienia tętniczego oraz badania poziomu cukru.

Akcja ta została bardzo pozytywnie odebrana przez mieszkańców naszego miasta. Ilość zainteresowanych w porównaniu w rokiem ubiegłym wzrosła ponad dwukrotnie. Z naszych usług skorzystali zarówno dorośli, jak i dzieci z Elbląga i okolic. Miłym zaskoczeniem było przyłączenie się do akcji naszych sąsiadów z Obwodu Kaliningradzkiego, którzy także otworzyli swoje serca i z radością nas wspierali, za co bardzo serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.

Zebrane w ten sposób środki zasiliły Fundację Jurka Owsiaka, a Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu już ma w perspektywie przyłączenie się do przyszłorocznej edycji Finału WOŚP, kiedy to planujemy poszerzenie świadczonych usług o inne badania. Już teraz gorąco zapraszamy.Dziękujemy za udział w 22 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Źródło: Artykuł internauty