Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Studniówka II LO. "Piękna, czarowna, pełna magii noc". Film, zdjęcia!

2014-01-19 09:02:48 (ost. akt: 2014-01-20 11:35:14)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Najpierw była prezentacja klas, a później przyszedł czas na oficjalnego poloneza. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu w nocy z soboty na niedzielę (18/19.01) bawili się na swojej studniówce. Zobacz film!

Bal maturalny II LO z udziałem sześciu klas odbył się w hali MOS przy ul. Kościuszki.

- Studniówka to tradycja wpisana w kalendarz każdego polskiego licealisty. To piękna, czarowna noc, pełna magii. To noc, która pokazuje, że czas szkoły juz praktycznie minął - mówiła do uczniów Agnieszka Jurewicz, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. - Przed wami czas ostatnich szlifów na diamencie waszej wiedzy, waszych umiejętności, to czas podejmowania ważnych życiowych decyzji. Przed Wami sprawdzian dojrzałości. Za 105 dni matura, która będzie wstępem na wymarzone przez was studia. Wiem, że jesteście do niej bardzo dobrze przygotowani. Teraz jednak nie czas nauki, ważnych decyzji, a czas zabawy. Bawcie się, świętujcie - cieszcie się możliwością bycia razem, to niepowtarzalna chwila, niepowtarzalna możliwość, że wszyscy razem: uczniowie, nauczyciele, rodzice możemy spotkać się w tak wyjątkowej scenerii.

W imieniu komitetu studniówkowego głos zabrał Jacek Tomczak, jeden z rodziców. - Blisko trzy lata temu niektórzy z nas, rodziców, mieli wątpliwości czy szkoła, w której przyszło kontynuować naukę, to ta właściwa, najlepsza. Dziś myślę, że chyba nikt nie ma wątpliwości, że II Liceum Ogólnokształcące to najlepsza szkoła ponadgimnazjalna w Elblągu - powiedział. - Drodzy maturzyści, z całego serca życze wam powodzenia na maturze i dalszym dorosłym życiu. Mam nadzieję, że symboliczne 100 dni pozostałe do matury upłyną wam w spokojnej atmosferze rzetelnej pracy. Życze Wam pomyślności, połamania piór i odwagi, która dodaje skrzydeł. Mam nadzieję, że ten bal będzie dla was niezapomnianym przeżyciem, że pozostanie na zawsze w waszych wspomnieniach młodości.
AKT