Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Napisali do nas: Podziwiali samoloty MIG 29

2014-01-21 09:33:42 (ost. akt: 2014-01-21 09:48:09)
Wycieczka do Królewa Malborskiego

Wycieczka do Królewa Malborskiego

Autor zdjęcia: arch. TE w Elblągu

15 stycznia klasa akademicka „Menadżer zarządzania bezpieczeństwem publicznym” Technikum Ekonomicznego przy ZSEiO odwiedziła 22. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Królewie Malborskim. Wycieczkę, w ramach zajęć prowadzonych przy współpracy z Instytutem Ekonomicznym PWSZ, zorganizował dr Edward Jaremczuk i Teresa Pietrulewicz.

Na samym początku ogromne wrażenie zrobiły na nas dwie lądujące maszyny, które wyłoniły się z chmur a kilka sekund później kołowały po pasie startowym. Zostaliśmy zaproszeni do "domu pilota", w którym obejrzeliśmy szatnie i stroje pilotów. Ppłk dypl. pilot Krzysztof Stobiecki przybliżył nam, jak wygląda praca pilota i ich zadania. Poznaliśmy także przesympatyczną ppor. pilot Katarzynę Tomiak (pierwsza kobieta w Polsce pilot samolotu myśliwskiego typu MiG-29, a aktualnie kobiet w siłach powietrznych jest 17).

Zachwyciły nas także zdjęcia i ujęcia z powietrza zrobione w ramach promocji lotniska. Chwilę później byliśmy świadkami startu pułkownika i podporucznik samolotami MIG-29, które kołowały po pasie trzy metry od nas. Zimne powietrze i ogromny hałas nie były zauważalne, gdy wielkie statki powietrzne były na wyciągnięcie ręki. Dla nas było to coś nowego, ponieważ zwykle takie maszyny to malutkie kropki na niebie, ale dla pilotów to codzienność a przede wszystkim pasja.

Wraz z niedużo starszymi od nas lotnikami udaliśmy się do hangaru, w którym stacjonowały trzy samoloty MiG 29. Każdy z nas mógł dotknąć, a nawet wsiąść za sterami tej maszyny, w której przycisków i dźwigni było mnóstwo. Przekonaliśmy się, jak trudny musi być pilotaż, i o tym jacy piloci są silni psychicznie radząc sobie nawet w przypadku walki powietrznej. Każdy z nas wrócił z lotniska wzbogacony o fantastyczne wspomnienia i świadom tego jakie fascynujące, a zarazem niebezpieczne jest życie pilota. Nasza klasa w grudniu odwiedziła także Regionalną Dyspozytornię Mocy zakładów Energa. Mgr inż. Tomasz Dunowski opowiedział nam jak działa system bezpieczeństwa.
Klasa akademicka TE przy ZSEiO

Podziel się informacją. Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na elblag.wm.plw ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB