Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Napisali do nas: Ptasia stołówka w Węzinie

2014-01-27 09:07:06 (ost. akt: 2014-01-27 09:22:04)
Akcja dokarmiania ptaków trwała będzie także w czasie ferii szkolnych

Akcja dokarmiania ptaków trwała będzie także w czasie ferii szkolnych

Autor zdjęcia: arch. SP w Węzinie

Dokarmianie ptaków w trakcie zimy może uratować życie wielu zwierzętom. Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, stare bądź osłabione ptaki mają nikłe szanse na przeżycie w okresie mrozów i obfitych opadów śniegu. Od wielu lat w o zimą organizuję wraz z dziećmi na terenie szkoły akcję dokarmiania ptaków.

Już jesienią sprawdziliśmy stan naszych karmników i rozpoczęliśmy zbiórkę karmy. Tegoroczna zima przyszła z dużym opóźnieniem, więc dokarmianie ptaków na dobre rozpoczęliśmy w połowie stycznia. Na zajęciach kółka przyrodniczo-ekologicznego przygotowałam wraz z uczniami makagiki dla sikorek. Jest to tłuszcz wymieszany z makiem, ziarnami słonecznika i lnu. Na Ptasiej Choince zawiesiliśmy także kawałki słoniny. Dzieci przynosiły pszenicę. Zakupiłam również ziarna słonecznika. Do karmników wkładaliśmy także suszone owoce jarzębiny, głogu i kaliny.

Akcja dokarmiania ptaków trwała będzie także w czasie ferii szkolnych. Gdy uczniów nie będzie w szkole, obowiązki przejmą nauczyciele i panie woźne. W czasie lekcji uczniowie mają okazję obserwować ptaki, które przylatują do zawieszonego za oknem karmnika. Nauczyły się odróżniać i nazywać wróble, mazurki, bogatki, modraszki, dzwońce oraz sierpówki. Dzieci każde dnia pamiętają o ptaszkach i sprawdzają czy na pewno ich ulubieńcy mają co jeść. Są świadome, że dokarmianie ptaków zimą to przykład aktywnej ochrony przyrody.
J.Boss
Swoją stronę założysz klikając na elblag.wm.plw ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kot #1307711 | 83.23.*.* 27 sty 2014 12:54

    Uchyl kotkowi piwniczne okienko, jest mu zimno, na dworze jest aż minus 10st.

    odpowiedz na ten komentarz