Piątek, 3 lutego 2023. imieniny: Błażeja, Joanny, Telimeny

Na przepustce włamywał się i podpalił samochód

2014-02-10 13:48:02 (ost. akt: 2014-02-10 13:52:47)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

17-letni Karol J. nie wrócił z przepustki do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. W tym czasie jego wizyta w Elblągu zakończyła się na kilku włamaniach do samochodów oraz podpaleniu auta. Zatrzymany przez policję odpowie za swoje czyny przed sądem. Potraktowany zostanie już jako osoba dorosła.

Policjanci zatrzymali 17-letniego Karola J. Jest on podejrzany o dokonanie kilku włamań do samochodów na terenie Elbląga. Policjanci odzyskali część skradzionych przez niego przedmiotów. Wśród nich był aparat fotograficzny oraz radio samochodowe. Po jednym z włamań, które miało miejsce w okolicach ul. Giermków, nastolatek najprawdopodobniej, aby zatrzeć ślady włamania, podpalił okradzionego mercedesa. Od palącego się na parkingu auta uszkodziły się również dwa inne, zaparkowane obok samochody.

Zatrzymany przez policję nastolatek wrócił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, w którym wcześniej umieścił go sąd rodzinny, za popełniane czyny. Teraz do jego przewinień doliczone zostanie również podpalenie oraz włamania. Zgodnie z Kodeksem Karnym 17-latek będzie już za nie odpowiadał jako osoba dorosła. Może mu więc grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as #1321330 | 83.11.*.* 10 lut 2014 13:57

    jemu juz zadna resocjalizacja nie pomoze

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz