Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Na jednej scenie z gwiazdami

2014-02-15 19:22:00 (ost. akt: 2014-02-14 15:29:33)

Autor zdjęcia: Irek Rupniewski/materiały promocyjne Światowida

W marcu w Elblągu odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? Festiwal to nie tylko gwiazdy, to też ludzie, którzy dopiero tutaj zamierzają zabłysnąć. „Światowid” do 1 marca czeka na ich zgłoszenia.

Tegoroczne ...Czy to jest kochanie? odbędzie się w terminie 20 – 23 marca. Będzie to już osiemnasta edycja Festiwalu, który za każdym razem daje uczestnikom oraz publiczności wiele satysfakcji i dostarcza wspaniałych wrażeń. Zapewne dzieje się tak za sprawą miłosnej tematyki festiwalu, ale nie tylko. Jego wielką siłą jest moc syntezy. Na tych samych deskach spotykamy współpracujących ze sobą uznanych twórców i utalentowanych debiutantów.

W tym roku w programie Festiwalu znalazły się takie wydarzenia, jak koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem, spektakl „Old Love”, w którym wystąpią m.in. Małgorzata Ostrowska – Królikowska i Artur Barciś, a na koncercie galowym usłyszeć będzie można znakomitą Dorotę Osińską, również z zespołem.

Ale Festiwal to nie tylko gwiazdy, to też ludzie, którzy tutaj dopiero zamierzają zabłysnąć. Tu liczy się talent. Uczestnicy Festiwalu zmagają się ze sobą w kategoriach piosenki artystycznej i recytacji. Zgłaszać można się do 1 marca. Na adres „Światowida” należy wysłać kartę uczestnika oraz prezentację utworów na płycie CD lub DVD (dotyczy to kategorii piosenki artystycznej). Tematem zarówno piosenek, jak i utworów recytowanych ma być miłość, a prezentacje muszą odbywać się w języku polskim. Występy nie mogą przekraczać 10 minut.

- Na nagrania czekamy do 1 marca, a do 10 marca nastąpi weryfikacja zgłoszeń przez komisję artystyczną – mówią organizatorzy. - Przesłuchania konkursowe będą odbywać się w dniach 21, 22 i 23 marca.

Co roku do konkursu kwalifikuje się około 50 osób. Uczestnicy oprócz możliwości zdobycia nagrody finansowej i zaprezentowania się szerokiej publiczności mogą również liczyć na konsultacje profesjonalnego jury. W poprzednich edycjach Festiwalu byli w m.in. Janusz Majcherek, Lech Śliwonik, Michał Bajor, Jerzy Satanowski, Grażyna Łobaszewska, Maria Czubaszek, Andrzej Poniedzielski, Hanna Banaszak, Janusz Radek, Piotr Machalica. W tym roku w skład jury wejdą: Jan Poprawa, Krzysztof Ogłoza i Jarosław Wasik.

Szczegóły oraz karta zgłoszenia i regulamin znajdują się na stronie Festiwalu: www.kochanie.swiatowid.elblag.pl