Kierowca saaba nie zatrzymał się na wezwania funkcjonariuszy Straży Granicznej i próbował ich potrącić. Podczas pościgu pogranicznicy oddali 12 strzałów w kierunku uciekającego auta. Dzięki temu udało się zatrzymać kierowcę, 39-letniego mieszkańca powiatu elbląskiego. W samochodzie przewoził papierosy z przemytu o wartości blisko 50 tysięcy złotych.
Do zdarzenia doszło podczas próby zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej. Kierowca samochodu nie zareagował na sygnały podawane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, zwiększył prędkość i próbował jednego z nich potrącić.
Do działań włączył się drugi patrol. Również i w tym przypadku kierowca nie zareagował na sygnały do zatrzymania, próbując po raz kolejny przejechać jednego ze strażników granicznych. Funkcjonariusze oddali strzały w kierunku kół samochodu i podjęli pościg na tyle skutecznie, że pojazd po kilkuset metrach został zatrzymany.
Jak się okazało, 39-letni kierowca auta, mieszkaniec powiatu elbląskiego, przewoził na tylnych siedzeniach oraz w bagażniku ponad 3,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ich wartość szacuje się na ponad 42 tys. zł.
— Kierowca został zatrzymany, trwają w tej sprawie dalsze czynności prowadzone w uzgodnieniu z Prokuraturą Rejonową w Kwidzynie. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Elbląga i Gdańska oraz CBŚ KGP Wydział w Elblągu — informuje porucznik Andrzej Juźwiak ze Straży Granicznej.

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
wredny #1328887 | 88.156.*.* 18 lut 2014 19:21
Na początek powinni celować w łeb kretyna,dopiero późnej w koła samochodu....
Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)
homo #1328387 | 46.215.*.* 18 lut 2014 10:21
człowiek się nie liczy, papierosy tak, wiecie ile psełdo demokracja zabila już ludzi? 4tys rocznie, 90w ZK, 100 w sierocińcach
Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)
veto #1328377 | 46.215.*.* 18 lut 2014 10:08
pamiętajcie sprawca jest tez ofiarą chorego kraju i systemu
Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)
big_mama #1328298 | 89.229.*.* 18 lut 2014 08:37
Trzy i pół tysiąca paczek po - licząc tyle za ile się je sprzedaje na bazarach - a więc średnio po mniej więcej 6,50 PLNów/paczka to daje 22.750,- PLN. A w hurcie taniej. Szacowanie wartości dokonane przez SG czy calasów można o kant d..y potrzeć.
Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)
jezus chrystus quattro #1328263 | 31.174.*.* 18 lut 2014 07:54
z mało koni.powyzej 300 by ich pozamiatał
Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)