Niedziela, 26 czerwca 2022. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Napisali do nas: Walentynki w Węzinie

2014-02-18 15:03:23 (ost. akt: 2014-02-18 14:56:41)
Walentynki w Węzinie

Walentynki w Węzinie

Autor zdjęcia: arch. SP w Węzinie

Już od rana w naszej szkole dawało się odczuć podekscytowanie i miłą atmosferę, wszystko za sprawą obchodzonych 14 lutego Walentynek.

Na szkolnych korytarzach więcej niż zwykle było uśmiechów, zapanował romantyczny nastrój. Kilka dni wcześniej rozpoczęto przygotowania do tego szczególnego dnia. Ustawiono specjalną walentynkową skrzynkę na listy i kartki. Każdy uczeń mógł wysłać walentynkę do wybranej osoby. Piątkowe spotkanie w sali gimnastycznej było momentem na który wszyscy niecierpliwie czekali. Panie Joanna Szałaś i Agnieszka Biłas zorganizowały walentynkowe zabawy.

Na początek były tańce na gazecie. Najlepsze okazały się dziewczynki z klasy drugiej. Potem dzieci z klas młodszych zmagały się z układaniem rozsypanych przysłów, do których wykonały rysunki. Było też wycinanie serduszek na czas. Wszystkie maluchy dzielnie walczyły. Jednak zwyciężyła klasa trzecia. W tym czasie klasy 4-6 brały udział w quzie walentynkowym, któremu towarzyszyły wielkie emocje i dużo śmiechu. Tego dnia rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszą Walentynkę wykonaną samodzielnie przez ucznia. Najpiękniejsze prace wykonały: uczennica klasy piątej – Amelia Tużyk, Aleksandra Szewczak z klasy trzeciej, Magdalena Biłas – klasa pierwsza, Oliwia Denka z klasy trzeciej oraz Amelia Denka - klasa pierwsza.

Dziewczynki włożyły wiele pracy i serca w swoje walentynki. Wreszcie długo oczekiwana chwila, najważniejsza w Dniu Świętego Walentego – wręczenie kartek i listów walentynkowej poczty. W towarzystwie okrzyków zachwytu i ogólnej radości rozdano około stu walentynek. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało walentynkowe słodycze. 14 lutego w Szkole Podstawowej w Węzinie był pełny wrażeń, zabawny i oczywiście pełny miłości.
A.Biłas

Źródło: Dziennik Elbląski