Elbląskie drużyny najlepsze w Gedania Cup. Zwycięstwo Olimpii

2014-02-19 13:01:08(ost. akt: 2014-02-19 13:32:07)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

12-letni piłkarze Olimpii Elbląg wygrali turniej halowej piłki nożnej Gedania Cup w Gdańsku. W finale pokonali inny elbląski zespół Concordię 3:0.


— W turnieju wzięło udział 12 drużyn. W ciągu jednego dnia rozegraliśmy aż osiem meczów, było dużo grania i chłopacy dobrze wytrzymali turniej pod względem kondycyjny — opowiada Piotr Zając, trener młodych piłkarzy Olimpii z rocz. 2002. — W Gdańsku dobrze spisały się obie elbląskie drużyny, my i Concordia, z którą zresztą spotkaliśmy się w finale. Wygraliśmy 3:0 po dwóch golach Oskara Muraszki i jednym Karola Siwiaka — dodaje.


Jego zespół nie przegrał w Gdańsku meczu.
— Nasz najlepszy występ miał miejsce w półfinale przeciwko Olimpii Grudziądz. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1, a w rzutach karnych byliśmy lepsi wygrywając 4:3 — mówi Piotr Zając.


Indywidualnie wyróżniony został Dawid Spychalski z Olimpii, uznany za najlepszego bramkarza turnieju.

— Oczywiście cieszy wygrana, bo zawsze jest to miłe, ale najważniejsze są kolejne minuty spędzone na boisku i zebrane doświadczenia. To był kolejny dobry występ naszej młodej Olimpii — kończy Piotr Zając.


Skład Olimpii: Dawid Spychalski, Paweł Mazurek, Szymon Krzykwa, Mateusz Brzozowski, Paweł Kazimierowski, Mateusz Gruz, Oskar Muraszko, Karol Siwiak, Mateusz Siwko, Marcin Choma.
AKT

Źródło: Dziennik Elbląski