środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Czwarte miejsce się oddala. Start przegrał z Piotrcovią 24:25

2014-02-23 18:28:02 (ost. akt: 2014-02-23 19:15:12)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały w niedzielę z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 24:25 (10:10) i mocno zmniejszyły swoje szanse na zakończenie rundy zasadniczej na czwartym miejscu.

Dotychczas przedostatnia w tabeli Piotrcovia, którą w niedzielę po raz pierwszy poprowadził trener Sławomir Kamiński, nie składa broni w walce o awans do fazy play-off.

Dzisiaj już po pierwszych minutach spotkania w Piotrkowie Trybunalski widać było, że faworyzowanym elblążankom będzie ciężko o punkty. Zaczęło się od prowadzenia gospodyń 5:1 i dopiero wtedy szczypiornistki Startu zaczęły "gonić" wynik spotkania. Dzięki bramkom Hanny Sądej w 19. min na tablicy wyników pojawił się po raz pierwszy remis (8:8).

Po zmianie stron wydawało się, że szala zwycięstwa przechyla się na stronę zespołu z Elbląga, który prowadził 12:10, a za chwilę 13:11. Nic z tego. Kiedy do elbląskiej bramki przestała trafiać najskuteczniejsza w superlidze Agata Wypych, ważne gole zaczęła rzucać Anna Szafnicka. Po jej dwóch trafieniach było już 20:17 dla Piotrcovii. Start jeszcze próbował walczyć w ostatnich minutach, dwukrotnie zbliżył się na jedną bramkę (23:24, 24:25), ale na więcej nie starczyło czasu.