Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Plastyczne pasje dzieci w Żurawcu

2014-02-25 09:44:30 (ost. akt: 2014-02-25 09:46:06)

Autor zdjęcia: arch. CSE Światowid

Jak rozbudzać plastyczne pasje wśród dzieci? Pokazując im, jak wiele możliwości kryje się w zwykłych zajęciach z plastyki. Na zaproszenie dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Żurawcu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przeprowadzi tam akcję plastyczną.

To już drugie lekcje plastyczne w tamtejszej szkole. Odbędą się w piątek, 28 lutego od godz. 9.00. Weźmie w nich udział aż siedem klas, a sale lekcyjne, w których na co dzień dzieci się uczą, zamienią się w pracownie plastyczne i ceramiczne. Uczniowie spróbują swoich sił w tworzeniu konstrukcji papierowych i zapoznają się ze sposobami malowania na deskach.

Na szkolnym holu odbywać się będzie rysowanie na dużych planszach o różnych fakturach papieru. Prace będą tworzone głównie przez dotyk i z dużym rozmachem.

Pod koniec akcji plastycznej wszystkie prace zostaną zaprezentowane w przestrzeni szkoły. Improwizowaną wystawę wykonają autorzy prac.

— Będzie to rodzaj lekcji plastycznej, ale bardzo swobodnej i spontanicznej. To ten rodzaj pracy artystycznej, jaką dzieci lubią najbardziej - przechodzenie od jednego warsztatu do drugiego i próbowanie swoich sił w różnych materiałach – podsumowuje instruktor plastyczny w CSE, Ewa Bednarska – Siwilewicz.
Edyta Jasiukiewicz

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB