Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Olimpijka z Soczi powalczy na elbląskim lodowisku

2014-02-27 09:34:52 (ost. akt: 2014-02-27 09:39:01)

Autor zdjęcia: arch. MOSiR

Na trzy dni Elbląg stanie się stolicą łyżwiarstwa, a główną areną zmagań będzie lodowisko Helena. A wszystko za sprawą, rozgrywanych w naszym mieście Mistrzostw Polski w Short-tracku. Od 28 lutego do 2 marca, najlepsi zawodnicy w kraju, rywalizować będą na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tym razem obserwować będziemy zmagania łyżwiarzy specjalizujących się w jeździe na krótkim torze, i nie zabraknie olimpijskich akcentów. Najjaśniejszą postacią elbląskich mistrzostw z pewnością będzie olimpijka z Soczi Patrycja Maliszewska, która na igrzyskach była jedyną reprezentantką Polski w short-tracku.

Maliszewska w Rosji startowała na dystansie 500 oraz 1000, a jej najlepszy wynik to awans do ćwierćfinału. Obok niej, na elbląskim lodowisku, zobaczymy także czołowe zawodniczki w kraju Aidę Bella i Martę Wójcik. Obie łyżwiarki z Opola do końca walczyły o minimum olimpijskie, ale ostatecznie nie zakwalifikowały się na igrzyska.

W mistrzostwach kraju swój udział zapowiedziało 50 zawodników i 42 zawodniczki z takich miast jak: Białystok, Sanok, Opole, Toruń, Gdańsk i Olsztyn. W tej stawce nie zabraknie także reprezentantów Elbląga, z którymi związane są nadzieje medalowe.

— Nasze miasto reprezentować będzie ośmiu zawodników i pięć zawodniczek z klubu Orzeł - informuje Roman Surowiec. - Największe nadzieje medalowe jak zawsze pokładamy w Sebastianie Kłosińskim i Michale Domańskim, ale pozostali nasi reprezentanci też nie stoją na straconej pozycji i być może znajdą się na podium.

W gronie kandydatów do medali wymieniane są także obie elbląskie sztafety, choć większe szanse daje się męskiej. Trenerzy po cichu liczą jednak, że także i dziewczyny staną na podium.
— Przez ostatnie trzy lata dziewczyny zajmowały czwarte miejsca. Teraz jest okazja by wreszcie sięgnąć po medale. Dziewczyny, mimo młodego wieku (najmłodsza ma 14 lat, a najstarsza 17- przyp. red.), dużo się już nauczyły - dodaje Surowiec.

Mistrzostwa Polski w Short-tracku rozegrane zostaną na lodowisku Helena w dniach od 28 lutego do 2 marca. Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Orzeł, na zlecenie Ministerstwa Sprtu i Turystyki oraz Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Patronat honorowy nad imprezą objął Jerzy Wilk, prezydent Elbląga. Wstęp na imprezę jest wolny.
MOSiRŹródło: Dziennik Elbląski