Czwartek, 24 czerwca 2021. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Piąty medal do kolekcji Spółki Meblowej KAM z Milejewa

2014-02-28 18:03:06 (ost. akt: 2014-03-03 09:12:20)
W lutym do bogatej kolekcji wyróżnień dołączył piąty złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich przyznany za innowacyjny zestaw mebli KAMDUO XL

W lutym do bogatej kolekcji wyróżnień dołączył piąty złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich przyznany za innowacyjny zestaw mebli KAMDUO XL

Autor zdjęcia: arch. Spółki Meblowej KAM

Kiedy nasi olimpijczycy zdobywali medale w Soczi, w Poznaniu swój Złoty Medal odbierali Andrzej Wołosz i Sylwia Kowalska-Mikutel ze Spółki Meblowej KAM z Milejewa. To już piąty Złoty Medal w kolekcji tego znanego producenta mebli z Milejewa.

Gdzie leży Milejewo? Koło Elbląga. W branży produkcji mebli wszyscy to wiedzą, bo o elbląskim zagłębiu meblowym coraz częściej mówi się nie tylko w Polsce. O Milejewie bywa też często głośno dzięki firmie KAM. To w tej niewielkiej miejscowości w ciągu 20 lat wyrosła fabryka, której młody zespół projektowy zachwyca jury konkursów wzorniczych.

W lutym do bogatej kolekcji wyróżnień dołączył piąty złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich przyznany za innowacyjny zestaw mebli KAMDUO XL. Meble kuchenne KAMduo w wersji XL sięgają po sam sufit, idealnie wykorzystując przestrzeń na przechowywanie naczyń i sprzętów.

— Takich rozwiązań brakowało na rynku kuchni w segmencie standard - wyjaśnia Andrzej Wołosz, współwłaściciel firmy KAM. — Zabudowy podsufitowe były dotąd domeną drogich mebli na wymiar. Jako pierwsi oferujemy je w gotowych zestawach z szybkim czasem realizacji.

Szafki górne w zestawie KAMduo XL są wyższe od standardowych o 28 cm, co pozwoliło na zwiększenie ich pojemności aż o 40%. A dzięki zastosowaniu w szafkach dolnych regulowanych nóżek o wysokości 10 i 15 cm można optymalnie ustawić blat roboczy, który dla osób o wzroście powyżej 170 cm powinien być na wysokości 91 a nie 86 cm, jak to jest w standardowych kuchniach.

Podczas tegorocznych targów nie tylko KAMduo XL zdobyło uznanie. Duże zainteresowanie nowoczesny zestaw KAMmoduł Pro-Line.

— Zdecydowaliśmy się pokazać również minimalistyczne oblicze naszego wzornictwa projektując kuchnię z frontami w wysokim połysku akrylu ze specjalnym profilem uchwytowym — mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka.

— Zastosowaliśmy w tej kuchni wiele naszych rozwiązań autorskich, które zwiększają funkcjonalność i wykorzystanie przestrzeni szafek kuchennych np. szafkę narożną z szufladami czy innowacyjną szafkę typu cargo — dodaje Andrzej Wołosz. - Naszym pomysłem jest także ciekawy sposób budowy wyspy, która cieszy się dużym zainteresowaniem właścicieli domów.

Wszystkie nowe zestawy będzie można niebawem oglądać w salonie firmowym spółki w Milejewie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB