Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Elbląska Gala Sportu w Światowidzie. Nagrody i wyróżnienia dla sportowców

2014-03-01 15:10:07 (ost. akt: 2014-03-03 14:11:10)
Janusz Kriger wygrał plebiscyt na najpopularniejszego sportowca rozgrywek amatorskich MOSiR

Janusz Kriger wygrał plebiscyt na najpopularniejszego sportowca rozgrywek amatorskich MOSiR

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Elbląska Gala Sportu, która odbyła się w sobotę (01.03) w Światowidzie, była okazją do wyróżnienia oraz nagrodzenia sportowców, którzy osiągali najlepsze wyniki w ubiegłym roku. - Urząd Miejski wspierał, wspiera i będzie wspierał elbląski sport - deklarował prezydent miasta Jerzy Wilk.

Wśród zaproszonych gości na tegoroczną Elbląską Galę Sportu byli m.in. brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z 1960 r. Helena Pilejczyk, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk oraz trener koordynator kadry Polski łyżwiarzy szybkich Ewa Białkowska.

Gala była okazją do wyróżnienia i nagrodzenia sportowców, trenerów i działaczy, którzy osiągali najlepsze wyniki w ubiegłym roku.
- Urząd Miejski wspierał, wspiera i będzie wspierał elbląski sport - powiedział prezydent Elbląga Jerzy Wilk. - Chciałbym podkreślić olbrzymie znaczenie tej ogromnej rzeszy zawodników, która wylewa pot na treningach, by osiągnąć wyniki i rozsławiać nasze miasto. To dzięki nim nasze miasto jest znane w Polsce, w Europie i całym świecie. Dziękuję trenerom, bez których tych wyników nie udałoby się osiągnąć, działaczom, którzy wspierają swoim doświadczeniem. Chciałbym również podkreślić ogromną role mecenasów sportu tutaj obecnych. Dziękuje im za wsparcie wszystkich dyscyplin.

Specjalne nagrody prezydenta otrzymali: Kinga Grzyb, Katarzyna Koniuszaniec i Antoni Parecki (Start Elbląg, piłka ręczna), Bogusław Tołwiński (triathlon, Truso Elbląg) oraz Integracyjny Klub Sportowy Atak, który był organizatorem ubiegłorocznych mistrzostw Europy w siatkówce na siedząco w Elblągu.

Podczas sobotniego spotkania w Światowidzie ogłoszono także wyniki plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Rozgrywek Amatorskich MOSiR. Współorganizatorem plebiscytu były trzy elbląskie redakcje, w tym także Dziennik Elbląski. Głosowanie na najpopularniejszych sportowców odbywało się za pomocą sms-ów. Pierwsze miejsce zdobył Janusz Kriger, który bierze udział w rozgrywkach tenisa stołowego.
- Zaczęło się wszystko około 40 lat temu. Obecnie trenuję trzy razy w tygodniu po 1,5 godziny. Co mam z tego? Przede wszystkim zdrowie i lepsze samopoczucie - powiedział nam zwycięzca plebiscytu.

Kolejność plebiscytu: 1. Janusz Kriger, 2. Radosław Prusak, 3. Piotr Kowal, 4. Tomasz Bandurski, 5. Bartosz Mateusiak, 6. Mateusz Iwański, 7. Piotr Światkowski, 8. Tadeusz Piasecki, 9. Marek Gudziński, 10. Jerzy Machelski.
AKT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB