Niedziela, 14 sierpnia 2022. imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Mistrzostwa Polski w Short-tracku z sukcesem

2014-03-03 11:26:58 (ost. akt: 2014-03-03 11:30:33)
Mistrzostwa Polski w Short-tracku  odbyły się w miniony weekend na lodowisku Helena

Mistrzostwa Polski w Short-tracku odbyły się w miniony weekend na lodowisku Helena

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Przez trzy dni elbląskie lodowisko Helena, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gościło najlepszych łyżwiarzy w kraju. Mistrzostwa Polski w Short-tracku zdominowali wprawdzie zawodnicy Juvenii Białystok, choć na podium nie zbrakło także elblążanin, w tym najlepszego naszego zawodnika Sebastiana Kłosińskiego, dla którego było to pożegnanie z krótkim torem.

Rozgrywane w Elblągu mistrzostwa Polski zdominowali zawodnicy Juvenii Białystok, którzy od początku upatrywani byli w roli faworytów i to do nich trafiły niemal wszystkie medale. Czołowa łyżwiarka tego klubu, olimpijka z Soczi Patrycja Maliszewska, zdobyła aż pięć złotych krążków. Na podium nie zabrakło także elblążan. Brązowy medal na dystansie 3000 metrów zdobyła kobieca sztafeta Orła. Elblążanki przegrały jedynie z zawodniczkami Juvenii Białystok i AZSO Opole.

Nasza sztafeta wystąpiła w składzie: Marika Surowiec, Weronika Surowiec, Dorota Kisielewska i Kamila Stormowska. Także brązowy medal wywalczyli panowie, startujący w składzie: Sebastian Kłosiński, Michał Domański, Adrian Jasiński, Michael Popov oraz Dawid Kowalski. Elblążanie w wyścigu na 5000 metrów musieli uznać wyższość dwóch drużyn, reprezentujących Juvenię Białystok.

— Dla naszego klubu mistrzostwa zakończyły się sukcesem – podsumował starty elblążan, Ireneusz Borowiecki, trener łyżwiarzy Orła Elbląg. – Zdobyliśmy cztery krążki, a do pełni szczęścia zabrakło jedynie złotego medalu. Cieszy mnie postawa sztafety dziewczyn, które do tej pory jedynie ocierały się o podium. Tym razem udało się zdobyć brązowy medal. To bardzo młoda drużyna, która przed sobą ma ciekawą przyszłość.

W czasie mistrzostw nie zabrakło także medali w wyścigach indywidualnych, a zdobył je dla elbląskiego Orła, Sebastian Kłosiński. Nasz łyżwiarz, do swojej bogatej kolekcji, dołożył dwa srebrne medale wywalczone na 1000 i 1500 metrów. Dla najlepszego zawodnika Orła, zakończone właśnie mistrzostwa, były ostatnimi zawodami w short-tracku. Sebastian postanowił iść w ślady Zbigniewa Bródki, który swoją przygodę z łyżwami też rozpoczynał od short-tracku, a medal olimpijski w Soczi zdobył właśnie na długim torze.

— Rozmowy na ten temat prowadzone były już w zeszłym roku – informuje Ireneusz Borowiecki. – Zresztą wraz z Sebastianem na długi tor przechodzi także Michał Domański. Na pewno jest to jakaś opcja. Jeśli zostaną im stworzone dobre warunki do pracy i będą mogli trenować z najlepszymi, to jest szansa, że sporo osiągną. Mają niewiele ponad 20 lat, a najlepszy okres dla łyżwiarzy to 25-26 lat, tak więc wszystko przed nimi.
MOSiR