Czwartek, 24 czerwca 2021. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Nierówne chodniki,basen i psie kupy. Spotkanie z prezydentem

2014-03-05 14:00:00 (ost. akt: 2014-03-05 14:02:12)
Spotkanie odbyło się we wtorek

Spotkanie odbyło się we wtorek

Autor zdjęcia: Michał SkroboszewskiRemont ulicy Toruńskiej, nieczynny basen przy ul. Spacerowej oraz kary dla właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich czworonogach — między innymi te problemy poruszali mieszkańcy dzielnic Witoszewo, Sadyba oraz Przy Młynie podczas spotkania z prezydentem miasta.

Jeden z rozmówców zaapelował o remont ulicy Toruńskiej. Jej nawierzchnia i chodnik są wyboiste, a do tego pełne dziur. Przy tej ulicy znajduje się m.in. Dom Pomocy Społecznej oraz hospicjum. Wielu pensjonariuszy DPS porusza się na wózkach inwalidzkich, a znajdująca się w fatalnym stanie droga poważnie utrudnia dotarcie im do placówki.


— Wiem, że nierówne chodniki, to problem całego Elbląga — odpowiedział prezydent Jerzy Wilk. — Jestem prezydentem siedem miesięcy, staram się robić hierarchię problemów i według ustalonego planu rozwiązywać je. 


Prezydent podpowiedział mieszkańcom, że co roku można pozyskać 400 tys. zł dla własnej dzielnicy z budżetu obywatelskiego. Tak też było z remontem ul. Toruńskiej - wniosek jednak poparło za mało mieszkańców.


Ze strony mieszkańców pojawiła się także propozycja na ożywienie dzisiaj nieczynnego basenu otwartego przy ul. Spacerowej.

— Urodziłem się w Elblągu i często wakacje spędzałem na basenie — odpowiedział Jerzy Wilk. — Obecnie całe dno jest bardzo zniszczone i nie da się przywrócić basenu do użytku w tym roku.


Prezydent przypomniał, że właśnie na tym terenie ma powstać Centrum Rekreacji Wodnych.
— Chcemy przy centrum zrobić także basen odkryty. Nie będzie on już tak duży, jak poprzedni. Jego powierzchnia, zamiast trzech hektarów, będzie miała 1200 metrów kwadratowych — powiedział.


Podczas spotkania mieszkańcy zaapelowali także do władz miasta o zamontowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Królewieckiej z Kościuszki albo budowę w tym miejscu ronda.
kr

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ej #1341754 | 178.235.*.* 5 mar 2014 19:27

    to jakiś cyrk objazdowy? Tomczyński na kazdym spotkaniu? I jeszcze kilka ryjków widzę, chyba że mają po jednym mieszkaniu w każdej dzielnicy - to i łażą na te spotkania

    ! - + odpowiedz na ten komentarz