Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Akcja plastyczna w Żurawcu

2014-03-06 11:24:55 (ost. akt: 2014-03-06 11:29:33)
Lekcje plastyczne w Żurawcu

Lekcje plastyczne w Żurawcu

Autor zdjęcia: arch. CSE Światowid

Centrum Spotkań Europejskich Światowid zorganizowało akcję plastyczną dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żurawcu.

W piątek, 28 lutego w słonecznej auli rozpoczęły się warsztaty plastyczne. Już po raz drugi dzieci miały możliwość pracy w drewnie i glinie, techniką papieroplastyki, a także rysunku na dużych planszach.

— Okazuje się że dla uczestnikom najbardziej podobało się przechodzenie z pracowni do pracowni i próbowania swoich sił w różnych technikach – mówi Ewa Bednarska – Siwilewicz, organizator zajęć. - W akcji plastycznej wzięło udział 96 dzieci z klas 0-3, siedmiu nauczycieli, a pomagały też mamy - Jolanta Szafran, Emilia Arapinowicz i Anna Fijałkowska oraz słuchaczki Policealnej Szkoły Medyk, wydziału terapii zajęciowej - pani Karolina Sokołowska i Beata Zamłyńska, za co należą im się serdeczne podziękowania.

Alicja Szmacińska, wicedyrektor szkoły podkreślała, że jest to fajne działanie bo dzieci uczą się przez zabawę. Krystyna Zawodniak i Magdalena Bielińska, wychowawczynie, mówiły, że tym, co przyciąga dzieci do takich działań jest wspólna praca wszystkich uczniów. Z kolei Mirosława Sójka, która jest pomysłodawczynią akcji plastycznej, przyznaje że dzieci w sposób spontaniczny, z niezwykłą energią reagują na możliwość takiego tworzenia, kiedy w jednym miejscu i czasie spotyka się ze sobą wielu uczniów, sale lekcyjne na parę godzin zamieniają się w pracownie plastyczne, a hol szkoły w galerię.

Pod koniec akcji wszystkie prace zostały zaprezentowane w przestrzeni szkoły, a improwizowaną wystawę wykonali autorzy prac.
CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB