Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Mistrzowie pizzy z Węziny

2014-03-07 14:03:48 (ost. akt: 2014-03-07 12:47:02)
I dziewczynki, i chłopcy z Węziny byli bardzo zainteresowani przygotowywaniem pizzy

I dziewczynki, i chłopcy z Węziny byli bardzo zainteresowani przygotowywaniem pizzy

Autor zdjęcia: Karolina Krajewska
Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej w Węzinie przygotowywali pizzę w jednym z elbląskich lokali na starówce.Z Węziny przyjechało do Elbląga trzynaścioro dzieci, tyle bowiem liczy klasa trzecia w tamtejszej szkole. To jedna z mam, Katarzyna Mańkowska, wpadła na pomysł, by zorganizować uczniom ciekawe zajęcia.


— Dowiedziałam się od koleżanki, nauczycielki z Elbląga, która była ze swoimi uczniami klasy zerowej na podobnych zajęciach w pizzerii — mówi pani Katarzyna. — Zaproponowałam wychowawczyni mojego syna, że moglibyśmy zorganizować taką atrakcję dla naszych dzieci. 


I dziewczynki, i chłopcy z Węziny byli bardzo zainteresowani przygotowywaniem pizzy.


— Sam nigdy tego nie robiłem — mówi Klaudiusz Mańkowski, uczeń kl. III SP w Węzinie. — W pizzerii ciasto było już przygotowane. Ja tylko je rozwałkowałem i nałożyłem na nie wędlinę, ser, cebulę, ananas. Lubię taką pizzę. A to, co robiłem było ciekawe, podobało mi się. Ale w przyszłości nie chciałbym zostać kucharzem, tylko rolnikiem.


— Nasza akcja trwa od jesieni ubiegłego roku — mówi Aneta Bortnik, pracownik pizzerii Oliwka w Elblągu. — To szef wpadł na pomysł, żeby umożliwić dzieciom przygotowanie pizzy w naszym lokalu. Każde dziecko może samo skomponować pizzę, a potem ją zjeść, wtedy lepiej smakuje.
kr

Źródło: Dziennik Elbląski