Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

MPO pilnie do kontroli."Sprzeczne informacje o finansach"

2014-03-10 07:00:29 (ost. akt: 2014-03-10 07:26:16)
MPO w Elblągu

MPO w Elblągu

Autor zdjęcia: Michał SkroboszewskiAntoni Czyżyk (PO) zawnioskował podczas ostatniej sesji o pilne skontrolowanie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Elblągu.


— W ostatnim czasie pojawiło się wiele sprzecznych informacji na temat kondycji finansowej tej firmy. Kontrola przeprowadzona przez Komisję Rewizyjną pozwoli na jednoznaczną ocenę sytuacji w spółce — argumentował radny.


Radny podkreślił też, że wyniki kontroli, wraz z informacją o planach spółki na przyszłość powinny być podane do wiadomości elblążan.

— To uspokoi wszystkich zainteresowanych sytuacją w tej firmie, a przede wszystkim wyciszy złe nastroje wśród pracowników spółki — przekonywał radny.


Paweł Fedorczyk (PiS) poparł wniosek Antoniego Czyżyka.

— Trzeba jednak uzyskać aktualną wykładnię prawną, czy Komisja Rewizyjna może taką kontrolę przeprowadzić. Za poprzedniej władzy zgody na kontrolowanie przez radnych spółek komunalnych nie było — przypomniał radny.


Grażyna Kluge, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej potwierdziła, że - rzeczywiście - prawnicy twierdzili, że radni takich uprawnień kontrolnych nie mają.

— Ale zawsze możemy wystąpić o kolejną opinię prawną — podkreśliła przewodnicząca.


Ostatecznie radni głosami 18 do 2 (przy trzech wstrzymujących) zlecili komisji przeprowadzenie takiej kontroli do końca kwietnia. 


Przypominamy, że w styczniu, po odwołaniu poprzedniego dyrektora, szefem MPO został Michał Wawryn. Prezydent Jerzy Wilk zapewniał wtedy, że taka zmiana była konieczna, bo bo - w jego ocenie - pogarszająca się z miesiąca na miesiąc kondycja finansowa firmy pod znakiem zapytania zaczęła stawiać jej przyszłość. Kontrola Komisji Rewizyjnej ma m.in. wykazać, czy tego typu obawy były zasadne.
gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Prawnik #1345452 | 80.52.*.* 10 mar 2014 07:17

    Nie ma takiej możliwości. Od tego jest Rada Nadzorcza Spółki, a nie Komisja Rewizyjna Miasta

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz