środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

III Otwarte Mistrzostwa MDK w Szachach Klasycznych

2014-03-12 13:46:53 (ost. akt: 2014-03-12 14:03:20)

Autor zdjęcia: arch. MDK

Do rozgrywek przystąpiło 20 zawodników (19 uczniów i nauczycielka) reprezentujących 8 placówek oświatowych z Elbląga i Gronowa Elbląskiego (najwięcej, bo 7 osób ze SP nr 1).

Najmłodszym uczestnikiem był 7-letni Daniel Kleinszmidt z Przedszkola nr 13, który w tabeli końcowej zdobył 3 punkty i wyprzedził 8 starszych od siebie uczniów.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim 6-rundowym z czasem gry po 30 minut na partię dla zawodnika, co umożliwiło zdobywanie norm na kategorie szachowe.
Po zaciętej walce (nikt nie ukończył rozgrywek bez porażki a w całym turnieju odnotowano tylko 3 remisy), kolejność na czołowych miejscach była następująca:

1. Krzysztof Grzybowski kat. IV SP 19 Elbląg 2002 r. 5 p 14,5 p.p.
9. Szymon Dragan SP 18 Elbląg 2004 3,5 10,5

Mistrzostwa ukończyło 16 zawodników - 4 uczniów z SP 18 wycofało się po rozegraniu 2 rund. Normy na kategorie szachowe zdobyli:
IV - Kacper Bąk, Dominik Politański, Oktawian Mokosa i Grażyna Ciesielska,
V - Aleksander Asenhajmer i Szymon Dragan.

Nowy mistrz MDK, Krzysztof Grzybowski zdobył puchar, czołowi zawodnicy - dyplomy oraz nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.Salę turniejową odwiedziło wielu kibiców szachowych, głównie rodzice i koledzy zawodników. Sędzią głównym mistrzostw był instruktor MDK, Bogdan Siwoń (klasa państwowa).