Piątek, 30 września 2022. imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Tabliczki, mapy, reklama. Odkryjmy Bażantarnię

2014-03-14 08:06:23 (ost. akt: 2014-03-14 08:18:41)
Elbląska Bażantarnia

Elbląska Bażantarnia

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Kilkadziesiąt tabliczek informacyjnych pojawi się w Bażantarni jeszcze przed majówką. Dzięki nim bez problemów dotrzemy na Srebrny Potok, Mostek Elewów czy do Świątyni Dumania czyli do najciekawszych miejsc lasu, a po zeskanowaniu kodu QR poznamy ich historię. To dopiero początek działań, które mają zachęcić jeszcze większą liczbę elblążan do odwiedzania tego miejsca. Jeszcze w tym roku wydana zostanie mapa lasu oraz powstaną spoty reklamujące go.

„Organizacja imprez cyklicznych PTTK i wzmocnienie produktu turystycznego elbląskiej Bażantarni” to tak naprawdę dwa projekty w jednym. Z jednej strony elbląski oddział chce zachęcić elblążan do częstszego korzystania ze swojej oferty. Najbliższą okazją ku temu będzie wycieczka po Bażantarni w poszukiwaniu wiosny zaplanowana na 22 marca. Z drugiej strony duży nacisk położony zostanie na promowanie samej Bażantarni, jednego z ulubionych miejsc wypoczynku elblążan.

Oznakowanie gotowe na majówkę

— Bażantarnia jest wciąż nie wykorzystywanym potencjałem miasta — mówi Kamil Zimnicki, pomysłodawca projektu. — To marka, którą trzeba wypromować i to jest nasze zadanie.

Do współpracy PTTK zaprosił cały szereg instytucji w tym Nadleśnictwo Elbląg i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.Jednym z pierwszych ich działań będzie oznaczenie najciekawszych, najbardziej charakterystycznych miejsc w Bażantarni. W lesie zamontowanych zostanie około 30 tabliczek, które wskażą jak dotrzeć nad Mostek Elewów czy do parasola.

— Tabliczki poprawią bezpieczeństwo i ułatwią odnajdywanie tych wszystkich magicznych miejsc. Podkreślą również górski charakter Bażantarni, która przecież nie bez przyczyny nazywana jest „małymi Bieszczadami” — wyjaśnia Zimnicki. — Wprowadzimy również innowację. Pod tabliczkami umieszczone zostaną kody QR. Po ich zeskanowaniu zostaniemy przekierowani na bloga poświęconemu lasowi.

Montaż oznakowania zaplanowano na kwiecień. Gotowe powinno być przed majówką. Oprócz tabliczek powstanie również nowa mapa Bażantarni oraz film i spoty promujące to miejsce. To działania, które zaplanowano na ten rok.

Inicjatywa, która zrodzi kolejne
— Nie znaczy jednak, że gdy skończy się rok 2014, skończy się również nasze zainteresowanie Bażantarnią. Działania na rzecz tego miejsca będą w szerszym zakresie będą realizowane i w przyszłości — Agnieszka Banaś, prezes PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.
— Bażantarni rzeczywiście nie trzeba promować wśród mieszkańców, tylko dalej — przyznaje Leszek Sarnowski, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Rekreacji w elbląskim ratuszu. — Ten projekt traktujemy jako taką inicjatywę oddolną w którą będą się włącza kolejne instytucje, z kolejnymi pomysłami. Mam nadzieję, że ta inicjatywa będzie się rozrastała. Oczywiście w samej Bażantarnii ważna jest również infrastruktura. W tej chwili jesteśmy już po bardzo wstępnych rozmowach dotyczących między innymi zwiększenia ilości ławek. W tej chwili jednak trudno mówić o konkretach.

Na projekt PTTK elbląski ratusz wydał 35 tysięcy złotych.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski