Warmia i Mazury przygotowane do przyjęcia uchodźców z Ukrainy

2014-03-19 14:52:40(ost. akt: 2014-03-19 14:56:39)
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski

Autor zdjęcia: Archiwum UW w Olsztynie

— W naszym regionie, w różnych placówkach możemy przyjąć około trzech tysięcy uchodźców – mówił wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, podczas dzisiejszego spotkania z prasą.
— W związku z prośbą Premiera dokonałem przeglądu wszystkich procedur, rezerw i zasobów w naszym województwie w kontekście podjęcia ewentualnych działań, gdyby wymagała tego sytuacja polityczna. Wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w regionie jak zawsze są przygotowane do pełnienia swoich obowiązków – powiedział wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski podczas briefingu prasowego zorganizowanego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Wojewoda podkreślił również, że Warmia i Mazury są przygotowane do przyjęcia ewentualnych uchodźców z Ukrainy.

— W naszym regionie, w różnych placówkach możemy przyjąć około trzech tysięcy uchodźców – mówił wojewoda. — Na bieżąco monitorujemy sytuację w naszym regionie, w tej chwili nie ma żadnych podstaw do niepokoju. Jestem przekonany, tak samo jak Premier, że działania międzynarodowe doprowadzą do pokojowego rozwiązania konfliktu na linii Moskwa-Kijów.
Biuro prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. urszula #1357572 | 46.76.*.* 24 mar 2014 15:26

    Nie rozumiem sytuacji o przyjmowaniu uchodzców z Ukrainy , z jakiej racji?? Aneksja na Krymie to nie znaczy ,że są uchodzcy,jacy?? Ukraina jest terytorialnie bardzo dużym państwem i ci ,którzy się na Krymie nie czują się bezpiecznie mogą przenieść się w inne miejsce w państwie. Z całym szacunkiem dla Ukraińców ,dlaczego podejmujemy się utrzymywania ich za pieniądze podatników ? Tam również mogą zorganizować miejsca dla mieszkańców Krymu.Cała sytuacja jest dla mnie i znajomych bardzo dziwna. Nie widzę powodu do takiego zachowania. Odnoszę wrażenie, że zawsze wychodzimy przed szereg. Inne państwa jakoś nie przyjmują tych "uchodzców" ,w każdym razie nie słyszałam. Ukraina nie jest w stanie wojny,żeby ludzie musieli uciekać!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz