Piątek, 20 maja 2022. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Od diagnozy do etatu

2014-03-22 18:02:00 (ost. akt: 2014-03-21 09:39:07)

Autor zdjęcia: arcg.ERKON


Sytuacja osób niewidomych i niedowidzących na rynku pracy jest wyjątkowo trudna. W ich przypadku znalezienie zatrudnienia, poza zakładami pracy chronionej, graniczy praktycznie z cudem. Teraz jednak mogą liczyć na pomoc. "Zatrudnienie wspomagane - prawdziwa praca" to projekt skierowany właśnie do nich. Nabór uczestników właśnie trwa.


Rekrutacja chętnych do udziału w projekcie, realizowanym przez Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych i Królewski Narodowy Instytut Niewidomych w Szkocji, potrwa do końca marca. Zgłaszać się mogą niewidomi i słabowidzący z województwa warmińsko-mazurskiego, w tym również Elbląga i powiatu elbląskiego. Tych, którzy zakwalifikują się do projektu, czeka sporo pracy.


— Rozpoczniemy od zdiagnozowania uczestników — mówi Beata Wrzosek z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. — Chcemy poznać ich słabe i mocne strony, kwalifikacje. Wezmą więc udział w spotkaniach z psychologiem, doradcą zawodowych. Później również między innymi w szkoleniach zawodowych.


Z każdą z tych osób współpracował będzie trener pracy. Postara się on, żeby wiedza i umiejętności, które zdobędą w trakcie projektu, przełożyły się na ich zatrudnienie.
— To jest najważniejsze w tym projekcie. Chcemy aby niepełnosprawni z grupy, której sytuacja na rynku pracy jest naprawdę trudna, zwiększyli swoje szanse na znalezienie pracy. Zresztą jego efektem końcowym ma być zatrudnienie co najmniej 40 procent uczestników projektu — dodaje Wrzosek.

naj


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB