Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Wyprowadzili się, bo mieli płacić. Dzielnicowi znowu na Zawadzie

2014-03-21 12:00:14 (ost. akt: 2014-03-21 12:19:32)
W czwartek komendant Marek Osik odebrał klucze od pomieszczenia, w którym dyżurowali będą dzielnicowi

W czwartek komendant Marek Osik odebrał klucze od pomieszczenia, w którym dyżurowali będą dzielnicowi

Autor zdjęcia: Michał SkroboszewskiDzielnicowi powrócili do spółdzielni Zakrzewo przy ul. Robotniczej 246 w Elblągu. W ponownie uruchomiony tutaj punkcie przyjmowanie interesantów będą czekali na mieszkańców w czwartki w godz. 16-17 oraz w piątki w godz. 9-10.Na początku ubiegłego roku policjanci dzielnicowi musieli wyprowadzić się ze znajdującej się na Zawadzie siedziby spółdzielni przy ul. Robotniczej 246. Stało się to po tym, jak władze spółdzielni Zakrzewo zażądały od nich opłaty za zajmowane pomieszczenia. Policja tłumaczyła, że na to pieniędzy nie ma. 

Od tamtego czasu dzielnicowi urzędowali w komendzie przy ul. Królewieckiej.

To nie podobało się mieszkańcom Zawady, którzy m.in. poruszyli ten temat podczas spotkania z prezydentem miasta Jerzym Wilkiem w styczniu tego roku. — Policja nie jest od tego, żeby płacić czynsz. Jeżeli komuś zależy na bezpieczeństwie, to musi ponieść minimalne koszty — tłumaczył im prezydent miasta.Teraz władze spółdzielni zdecydowały się ponownie nieodpłatnie udostępnić dzielnicowym dwa pomieszczenia w budynku przy ul. Robotniczej. Policjanci będą tutaj czekali na mieszkańców w czwartki w godz. 16-17 oraz w piątki w godz. 9-10. Służbę będą pełnili tutaj: asp. szt. Paweł Osiadacz, st. asp. Andrzej Adamowski, asp. Cyprian Leszczyński oraz mł. asp. Dawid Stefański.


— Są to dzielnicowi odpowiedzialni nie tylko za Zawadę, ale również za inne okoliczne tereny. Tak ten punkt funkcjonował przez ponad 21 lat i tak będzie też teraz — wyjaśnia asp. sztab. Adam Świder, kierownik I rewiru dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Na pewno ponowne otwarcie punktu w siedzibie spółdzielni to duże udogodnienie dla mieszkańców i powód do zadowolenia.
AKT

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #1875882 | 159.205.*.* 7 gru 2015 15:29

  Po co im lokal skoro nawet przyjść w poważnej sprawie do mieszkańców im się nie chce,choć ktoś prosi ,zgłasza,sygnalizuje. Parodia i hańba. Dzielnicowi tylko w internecie wirtualnie!!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator #1355449 | 78.88.*.* 21 mar 2014 18:17

  Jak spółdzielnia szukała dodatkowych dochodów to trzeba było zredukować etaty na bazie remontowej. Błądzą pracusie po tym placu i nie wiedzą za co się wziąść. Grzebią tylko wiecznie przy swoich samochodach. Nie wspomnę o myciu tych aut. A kto za to płaci?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Antek #1355197 | 193.109.*.* 21 mar 2014 13:21

   Tego ..., który podjął decyzję o wywaleniu policji z osiedla, powinni mieszkańcy zwolnić i załatwić skierowanie na badania psychiatryczne.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)