Niedziela, 14 sierpnia 2022. imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Piłkarska liga HYDROBUD wznawia rozgrywki

2014-03-26 19:06:27 (ost. akt: 2014-03-26 14:30:31)

Autor zdjęcia: MOSiR w Elblągu

Po zimowej przerwie na boiska wybiegną zespoły rywalizujące w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pierwsze spotkania rundy wiosennej, rozegrane zostaną już w najbliższy piątek (28 marca), na orliku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Mickiewicza.

To już trzecia edycja rozgrywek piłki nożnej dla amatorów, organizowanych przez MOSiR. W obecnym sezonie do rywalizacji zgłosiło się 10 drużyn, które jesienią rozgrywały pierwszą rundę. Najwięcej powodów do zadowolenia, po pierwszej części sezonu, ma drużyna U-99, dotychczas występująca pod nazwą U-63. Obrońcy mistrzowskiego tytułu na półmetku ligi zajmują pierwsze miejsce i są na najlepszej drodze, by także w tym sezonie sięgnąć po najważniejsze trofeum. Zespół U-99 w dziewięciu meczach zanotował komplet zwycięstw i z dorobkiem 27 punktów przewodzi stawce. Może także poszczycić się najlepszą obroną, która we wszystkich meczach pozwoliła rywalom strzelić tylko 14 bramek.

O tytule mistrzowskim poważnie myśli także drugi w tabeli zespół Świat kuchni, a strata do lidera, po rundzie jesiennej, wynosi zaledwie pięć punktów. Dodatkowo wicelider może pochwalić się najlepszą siłą ofensywną.

- W dziewięciu meczach strzelili 57 bramek, a do tego mają w swoich szeregach dwóch najskuteczniejszych obecnie strzelców ligi Krystiana Miścickiego i Krzysztofa Stasiaka - informuje Dariusz Zapolski z Działu Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Pozostałe drużyny mają już nieco większe straty, ale i one mogą się jeszcze włączyć do rywalizacji o najwyższe cele. To pokazuje, że jeszcze wiele ciekawego czeka nas w drugiej części sezonu.

Pierwsze mecze rundy wiosennej drużyny rozegrają już w najbliższy piątek, 28 marca. Na orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 jako pierwsze na boisko wybiegną zespoły Karo i AKS Stokrotki (początek meczu o 17.45). Tego samego dnia odbędą się jeszcze dwa mecze. U-99 zagra z Legionistami (godz. 18.25), a Awatar z PBG Jankowiak (19.05). Dokończenie pierwszej kolejki w poniedziałek, 31 marca, na boisku SP 6 przy al. Piłsudskiego. AFK zagra wówczas z zespołem Świat Kuchni (18.30), a SR Retro z Blues (19.15).
MOSiR

Źródło: Artykuł internauty