środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Napisali do nas: Pierwszy dzień wiosny w Węzinie

2014-03-26 21:20:00 (ost. akt: 2014-03-26 15:23:37)

Autor zdjęcia: arch. SP w Węzinie

W czwartek 20 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Węzinie pracowicie uczcili pierwszy dzień wiosny. Dzień ten nazwano Dniem Talentów, a przy tej okazji odbył się już XIV Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Śmiech to zdrowie”.

Tego dnia, już po raz drugi, swoją obecnością zaszczycił uczniów elbląski pisarz, „znawca dziecięcej wyobraźni”, Wiesław Piechota. Autor wysłuchał wierszy prezentowanych przez młodych recytatorów oraz przedstawił swoje nowe książki dla dzieci pt.: „Trzy zegary” oraz „Skarby starego domu”.

Dla uczniów było to nie lada wydarzenie, gdyż część ilustracji opublikowanych w tych książkach wykonały właśnie nasze dzieci. Natalia Guss z kl. III, Oliwia Denka z kl. III oraz Dawid Zabuski z kl. II w zamian za piękne rysunki otrzymali egzemplarze opowiadań. W przerwie młodzi artyści zadawali poecie wiele pytań dotyczących jego twórczości, jak również życia osobistego. 

Dzieci wykazały się również chęcią posiadania tomików opowiadań i wierszy z autografem pisarza.W konkursie brali udział uczniowie z klas 0 – 6, a zwycięzcy będą reprezentować szkołę w XIV Gminnym Konkursie Recytatorskim.

Laureatami konkursu są:
klasa „0” - Laura Denka
klasa I - Tomasz Ignaciuk
klasa II - Weronika Kamieńczuk
klasa III - Oliwia Kowalska
klasa IV - Sandra Bałaban
klasa V - Igor Mańkowski
klasa VI - Zuzanna Kochańska

Pierwszego Dnia Wiosny wszyscy mieli już dość zimy i po konkursie śpiewali radosne piosenki, przygotowywali plakaty pod hasłem „Mój wolny czas” w ramach akcji „Trzeźwy umysł”. W szkole zrobiło się bardzo wiosennie i ciepło, nie tylko za sprawą pięknej aury. By tradycji stało się za dość, ten dzień pełen wrażeń zakończyliśmy przygotowując tradycyjne, kolorowe Marzanny. Z piosenką na ustach „Zimo precz!” i Marzannami ubranymi w zwiewne spódnice, szale i wstążki, pomaszerowaliśmy wokół szkoły, aby następnie definitywnie rozstać się z męczącą zimą, paląc kukły w ogniskach … a dzieci wzniosły gromkie okrzyki na powitanie wiosny!

Organizatorkami „Dnia Talentów” były nauczycielki: Izabela Milusz, Agnieszka Biłas oraz Edyta Kiełczewska.
Joanna Szałaś

Źródło: Artykuł internauty