Rozpoczyna się akcja "Posesja"


2014-04-06 10:28:03(ost. akt: 2014-04-06 10:30:23)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

To jest już ostatni moment na zabranie się za wiosenne porządki na swoich podwórkach. Od poniedziałku do złapania za miotły i grabie będą też „zachęcali” członkowie zespołów kontrolujących stan czystości w całym mieście. Po raz kolejny w Elblągu rusza akcja "Posesja". Jej zorganizowanie nie było jednak takie pewne.

— Zastanawialiśmy się, czy w tym roku nie odstąpić od akcji "Posesja" — przyznał prezydent Elbląga Jerzy Wilk podczas spotkania z mieszkańcami Zawodzia, którzy wręcz zasypali go opisami mnożących się w ich dzielnicy miejsc, określanych jako "jeden wielki śmietnik". — Jednak i tym razem postanowiliśmy ją przeprowadzić. Zależy nam na zmianie wizerunku Straży Miejskiej. Niech więc strażnicy zajmą się przede wszystkim tym, co powinno do nich należeć: egzekwowaniem obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku w mieście.

Prezydent zastrzegł jednocześnie, że nie wycofuje się z zamiaru przedłożenia Radzie Miejskiej - i to już niebawem - projektu uchwały w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Można więc przewidywać, że strażnicy będą chcieli rozpoczynającą się akcję przeprowadzić na "szóstkę", żeby zyskać sojuszników w dyskusji o zachowaniu, bądź rozwiązaniu ich formacji.

W poniedziałek w miasto ruszą zespoły składające się z przedstawicieli straży miejskiej, policji, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków mieszkalnych.

— Celem akcji będzie nie tylko dokonanie przeglądu czystości i porządku w mieście, ale też przypomnienie właścicielom posesji, zarządcom oraz szefom firm o obowiązkach w zakresie utrzymania porządku i czystości w obrębie ich nieruchomości — zapowiada Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu.


Kto nie chce się narazić na - jak ostrzega rzeczniczka - "natychmiastową i bezwzględną reakcję strażników" powinien jak najszybciej usunąć pozimowe nieczystości ze swojej posesji. A idąc z pieskiem na spacer nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą foliowego woreczka, żeby móc od razu posprzątać po swoim pupilu. W przeciwnym razie na pewno posypią się mandaty.
gog