Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Wystawa, rajd rowerowy, Góralska Hora z okazji kanonizacji Jana Pawła II

2014-04-15 14:00:00 (ost. akt: 2014-04-15 13:40:47)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

W poświątecznym tygodniu rozpoczną się w Światowidzie wydarzenia związane z obchodami kanonizacji Jana Pawła II

We wtorek, 22 kwietnia otwarcie wystawy „Dobro – podaj dalej!”, w sobotę, 26 kwietnia rajd rowerowy oraz projekcja filmu dokumentalnego „Jan Paweł II – szukałem was”, a 28 kwietnia koncert zespołu Góralska Hora „Góralskie nuty z Pielgrzymek Ojca Św. Bł. Jana Pawła II do Polski”.

W ubiegłym tygodniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli za zadanie stworzenie pracy plastycznej, która pokazywałaby przykłady, jak można podążać za słowami Jana Pawła II, czyniąc dobre uczynki, kiedy ma się kilka lub kilkanaście lat.

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród odbędzie się 22 kwietnia o godz. 12.00, w Galerii Nobilis. Prace będzie można oglądać w holu głównym Światowida.

- Na wystawie będzie można obejrzeć prace, które zyskały uznanie w oczach jurorów. Te nagrodzone, w ciekawy i zaskakujący sposób pokazują ideę konkursu – dobre uczynki, które każdy z nas może zrobić na miarę swych możliwości – opowiada organizator konkursu, Helena Wojciechowska. - Na wystawie znajdą się prace w różnych technikach, a wśród nich m.in. malarskie, rysunkowe, wyklejanki czy prace z krepiną, która wymaga dużo precyzji i cierpliwości.

W sobotę, 26 kwietnia o godz. 11.00 na Placu Kazimierza Jagiellończyka rozpocznie się papieski rajd rowerowy. Zbiórka chętnych, którzy chcieliby wziąć w nim udział odbędzie się na Placu K. Jagiellończyka o godz.10.30. 150 pierwszych osób dostanie okolicznościowe koszulki. Długość trasy to 21 km, a czas trwania przejazdu - około 2 godzin.

Również w sobotę o godz. 12.00, dla tych którzy wolą spędzać czas trochę mniej aktywnie, odbędzie się projekcja filmu „Jan Paweł II. Szukałem was”. To pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach, niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii. Na film obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w kasie CSE Światowid.

Z kolei w poniedziałek, 28 kwietnia godz. 18.00, w dużej sali kina Światowid odbędzie się koncert zespołu Góralska Hora „Góralskie nuty z Pielgrzymek Ojca Św. Bł. Jana Pawła II do Polski”. Podczas koncertu zespół zaprezentuje melodie z pielgrzymek Papieża Jana Pawła II do Polski, melodie wykonywane przez górali Papieżowi, melodie o Góralskiej Gaździnie – Matce Bożej z górskich sanktuariów maryjnych. Melodie sentymentalne, a zarazem żywiołowe, a na koniec nie zabraknie wspólnego śpiewania „Barki”. Całość koncertu będzie przeplatana słowami i tekstami o Janie Pawle II. Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CSE Światowid.
Edyta JasiukiewiczŹródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB