Poniedziałek, 21 czerwca 2021. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Pomysły na parkingi są, pieniędzy nie ma

2014-04-16 07:00:00 (ost. akt: 2014-04-15 15:33:21)
Stare Miasto w Elblągu

Stare Miasto w Elblągu

Autor zdjęcia: Michał SkroboszewskiWładze miasta deklarują, że chcą tworzyć nowe parkingi na obrzeżach starówki. Problem w tym, że nie ma na to pieniędzy.

— Wstyd gości do galerii EL zaprosić, bo nie dość, że wkoło jest tylko błoto, to dodatkowo nawet samochodem nie ma tam gdzie stanąć — mówiła jedna z mieszkanek starówki podczas ostatniego spotkania z prezydentem Elbląga. — A tyle się mówiło o miejscach parkingowych na starówce...


Prezydent miasta Jerzy Wilk odpowiedział, że na Starym Mieście na pewno będą powstawały kolejne miejsca parkingowe. Kiedy?

— Jest kilka lokalizacji, które bierzemy pod uwagę, np. plac przy ul. Rycerskiej, w stronę szkoły — zdradził. — Generalnie chcemy, żeby miejsca postojowe powstawały na obrzeżach Starego Miasta. Musimy jednak poszukać pieniędzy na ten cel. Na razie w budżecie miasta ich nie ma.


Prezydent przypomniał też, że kilku inwestorów już jakiś czas temu kupiło działki z myślą o postawieniu kamienic z miejscami postojowymi w podziemiach. Na razie podziemnych garaży nie widać.


— Nie ma też osób, które chciałyby za własne pieniądze wybudować garażowce — z żalem mówił prezydent. — Na przykład, taki dwupoziomowy obiekt miał powstać w pobliżu poczty. Jak na razie nic się jednak na tej działce nie dzieje.


Obiecująco zapowiadają się natomiast rozmowy z właścicielami hoteli, zainteresowanymi miejscami postojowymi dla swoich klientów. 

— Jeżeli dojdziemy do porozumienia, spróbujemy taką wspólną inwestycję przeprowadzić — zapowiedział Jerzy Wilk. — Można zagospodarować wolny plac za hotelem Elbląg. To będzie oczywiście rozwiązanie tymczasowe. Ale dopóki działki w tym miejscu nie zostaną sprzedane, plac może służyć jako parking.
gog

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB