Niedziela, 26 marca 2023. imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Egzamin gimnazjalny. Teraz już będzie z górki

2014-04-23 15:01:47 (ost. akt: 2014-04-23 14:28:56)
W środę rozpoczęły egzaminy gimnazjalne

W środę rozpoczęły egzaminy gimnazjalne

Autor zdjęcia: Michał SkroboszewskiJęzyk polski dosyć łatwy, trudności sprawić mogła jedynie historia — mówili elbląscy uczniowie o pierwszym dniu egzaminu gimnazjalnego. Na początek była część humanistyczna, w czwartek zmierzą się z matmetyczno-przydroniczą, a na koniec w piątek czeka ich sprawdzian z języków obcych.


Do rozpoczętego dzisiaj egzaminu gimnazjalistów tylko w Elblągu podeszło blisko 1300 uczniów. Na pierwszy ogień poszły nauki humanistyczne. Najpierw gimnazjaliści zmierzyli się z zadaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie. Po przerwie, od godz. 11, rozwiązywali zadania z języka polskiego.
O wrażenia spytaliśmy młodzież z Gimnazjum nr 8 przy ul. Pocztowej w Elblągu. 


— Stresowałam się przed egzaminem — przyznaje Karolina Brzozowska, uczennica klasy IIIh. — Szczególnie zadaniami z historii. Niektóre rzeczywiście były ciężkie. Jednak już wiedza o społeczeństwie i polski okazały się łatwe.


— Bardzo się ucieszyłam, że na polskim trafiła się rozprawka. Temat, "Ciekawość ułatwia, czy utrudnia życie", również nam przypasował — dodaje Adrianna Demianiuk.


Przed gimnazjalistami jeszcze dwa dni sprawdzianu. Czwartkowy egzamin również będzie składał się z dwóch bloków. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii, w drugim trzeba będzie rozwiązać zadania z matematyki.

W piątek egzamin z języka obcego przeprowadzany będzie na dwóch poziomach: obowiązkowym dla wszystkich gimnazjalistów i rozszerzonym dla tych uczniów, którzy w gimnazjum kontynuują naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.
— Matematyki raczej się nie obawiam. Gorzej może być z językiem angielskim — przyznaje Adrianna. 


Zadowolony po pierwszym dniu egzaminów był także Kacper Morus. Uczeń klasy IIIi nie krył optymizmu.

— Wydaje mi się, że na pierwszym egzaminie poszło mi dobrze, nawet mimo tego, że nie powtórzyłem całego materiału z historii. Teraz już tym bardziej pójdzie z górki — mówił. 


Egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać. Jednak od liczby uzyskanych punktów będzie zależało, czy młodzieży uda się dostać do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej. Nabór do nich rozpocznie się w maju. Elektroniczny system rekrutacji ruszy 19 maja. Wyniki egzaminu poznamy 18 czerwca.
naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ehhh #1381183 | 83.9.*.* 23 kwi 2014 15:23

    w egzaminie gimnazjalnym wzmianka o islamie... WSTYD!

    odpowiedz na ten komentarz