środa, 23 czerwca 2021. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Niecodzienny marsz w Milejewie

2014-04-30 14:51:49 (ost. akt: 2014-05-01 09:43:03)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Milejewie wraz z dyrekcją uczcili kanonizację swojego patrona, organizując w poniedziałek, 28 kwietnia 2014 r.przemarsz ulicami wsi pod hasłem „Marsz radości”.

W tym dniu Milejewo „brzmiało” gromkim śpiewem, dźwiękiem instrumentów muzycznych i radosnych okrzyków, a także cieszyło oko barwnymi transparentami i ozdobami wykonanymi przez uczniów. Przemarsz był poprzedzony uroczystą mszą świętą, odprawioną w milejewskim kościele, w trakcie której uczniowie podziękowali za wspaniały pontyfikat Papieża Jana Pawła II i modlili się o wstawiennictwo świętego już Patrona.

Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali funkcjonariusze Policji w Elblągu, Straż Gminna i strażacy z OSP w Milejewie.

W tygodniu poprzedzającym uroczystość wyniesienia polskiego Papieża na ołtarze uczniowie obejrzeli film: „ Karol, który został świętym”, uczestniczyli w cyklu zajęć przygotowujących do właściwego przeżycia kanonizacji oraz przygotowali wystawę własnych prac, ponad 200, które zdobią szkolne okna.

Dyrektor szkoły, Lidia Wojtyna po marszu powiedziała „To piękny, słoneczny i kolorowy dzień, prawdziwe szkolne święto. Czułam się beztrosko i szczęśliwie, jak dziecko, które może skakać, śpiewać i uśmiechać się zamiast siedzieć w ławce. Atmosfera radości udzieliła się wszystkim. Przechodnie machali do nas przyjaźnie, pasażerowie przejeżdżających samochodów uśmiechali się i pozdrawiali. Rozumieliśmy się świetnie. Jesteśmy bardzo wdzięczni dziękujemy Policji w Elblągu, Straży Gminnej i Ochotniczej straży Pożarnej w Milejewie za czuwanie nad naszym i uczniów bezpieczeństwem podczas imprezy.”

Po „Marszu radości”, na szkolnych korytarzach panowała niezwykła atmosfera. Dzieci, codzienne pełne werwy i życia, tego dnia spacerowały spokojnie, większą uwagę zwracały na rozmowy z kolegami i koleżankami, w skupieniu oglądały gazetki ścienne poświęcone Patronowi.

Uczniowie kl. II a powiedzieli, że pomimo bolących nóg i gardeł są dumne z siebie, że mogły dać coś swojego Świętemu Janowi Pawłowi II, natomiast dziewczynki z kl. VI a chórem stwierdziły, że bardzo żałują, iż od września nie będą uczennicami tej szkoły i nie wezmą udziału w podobnej uroczystości. „Uważamy, że nasz święty Patron jest wzorem dla nas, uczniów i naszych nauczycieli. Marsz był wyrazem naszego szacunku i uznania za trud i poświecenie dla drugiego człowieka.”
Organizatorzy


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hmmm... #1387021 | 188.147.*.* 2 maj 2014 12:32

  Patron, który z zawziętością tempił ofiary pedofilii w kościele i bronił tyłki pedofili w koloratkach... szkoda gadać, co za kraj....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. czytelnik z Milejewa #1386088 | 78.11.*.* 30 kwi 2014 20:58

  oj, czytanie ze zrozumieniem się kłania, to słowa uczniów:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. czytelnik #1386066 | 81.219.*.* 30 kwi 2014 20:15

  O jakim szacunku dla drugiego człowieka mówi ta Pani.....Śmiechu warte.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz