Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Prezydent na pikniku

2014-05-02 11:22:07 (ost. akt: 2014-05-03 20:37:39)

Autor zdjęcia: arch. UM w Elblągu

Wczoraj prezydent Jerzy Wilk wziął udział w pikniku rodzinnym z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Udział w przedsięwzięciu był bowiem okazją do zaprezentowania dorobku naszego miasta i regionu związanego z obecnością we wspólnocie.

Pracownicy urzędu miasta przygotowali dla elblążan dwa stoiska, gdzie prezentowali projekty, na realizację których pozyskano środki z Unii Europejskiej. Dodatkowo przygotowane zostało stoisko dla najmłodszych uczestników przedsięwzięcia, gdzie odbywały się gry, zabawy i konkursy, a nagrodami były gadżety promujące jubileusz 777-lecia naszego miasta.

Zaś po godz. 16:00 na zaproszenie prezydenta Jerzego Wilka do Elbląga przypłynęło około 30 luksusowych łodzi z Polski oraz z obwodu kaliningradzkiego. Była to doskonała okazja by zaprezentować nasze nowe nabrzeże, na odbudowę, którego także pozyskano środki unijne i tym samym przekonać żeglarzy i turystów, że Elbląg jest doskonałym miejscem nie tylko postojowym ale także o potencjale turystycznym, kulturowym i rekreacyjnym.

Dodatkowo Klub Szachowy "Start" Elbląg, w ramach obchodów 10-lecia Polski w Unii Europejskiej, zorganizował we współpracy z Urzędem Miejskim - X edycję turnieju szachów szybkich pn. "Elbląg w Europie"
Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy UM w Elblągu

Czytaj: Prezydent nie otrzymał zaproszenia na spotkanie z premierem

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Miodek #1387058 | 46.204.*.* 2 maj 2014 13:53

    Zaś ??? Widzę, że artykuł pisał jakiś acan ! :-D

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz