Czwartek, 27 stycznia 2022. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Maturzyści rozpoczęli egzaminy

2014-05-05 10:45:23 (ost. akt: 2014-05-05 15:43:59)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Dziś maturzyści rozpoczęli zmagania z egzaminem dojrzałości. Egzaminy pisemne potrwają do 22 maja. Ministerstwo Edukacji Narodowej dementuje krążące po Internecie informacje o wycieku arkuszy tegorocznych egzaminów maturalnych.

Egzamin maturalny składa się z obowiązkowej części pisemnej z języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz części ustnej z języka polskiego i języka obcego, które zdaje się na poziomie podstawowym. 


Egzaminy pisemne potrwają do 22 maja. Część ustna ma być przeprowadzona od 5 do 30 maja, według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych.

Maturzyści w całym kraju piszą jednakowe testy. Prace są kodowane, a sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. 27 czerwca świadectwa zostaną przesłane do szkół.

Będzie się miało maturę, jeżeli z każdego egzaminu obowiązkowego w części ustnej i pisemnej uzyska się co najmniej 30 procent punktów.

Od kilku dni w Internecie krążyły informacje o wycieku arkuszy tegorocznych egzaminów maturalnych.
— Nikt nie włamał się na serwery Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Jakikolwiek z przygotowanych arkuszy egzaminów maturalnych nie został wykradziony — informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W Polsce do egzaminów przystąpiło 334 tys uczniów. W Elblągu 1710. Nasz fotoreporter odwiedził o godz. 9 II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu.
daw,sw

Okazało się, że los był szczęśliwy dla tych, którzy przeczytali "Wesele" Wyspiańskiego oraz "Potop" Sienkiewicza.

 Jeden z tematów do wyboru dotyczył stanowiska bohaterów "Wesela" Wyspiańskiego wobec możliwości wybuchu powstania, a w drugim należało opisać zachowanie Andrzeja Kmicica i Bogusława Radziwiłła .

Maturzyści musieli się również zmierzyć z fragmentami tekstów o miłości Platona, Cypriana Kamila Norwida oraz księdza Jana Twardowskiego. Sprawdź arkusze Matura 2014 - Arkusz - Język Polski

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Elblążanin #1389207 | 81.219.*.* 5 maj 2014 18:51

    Robią maturę idą na studia i już tu nie wracają. Nie mają po co. Pracy nie ma.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. STOP Captcha ! #1389138 | 37.209.*.* 5 maj 2014 17:03

    j.w

    ! - + odpowiedz na ten komentarz