Cała Polska biega z mapą. Zawody w Bażantarni

2014-05-06 20:33:18(ost. akt: 2014-05-06 12:42:55)

Autor zdjęcia: Piotr Piercewicz

W Bażantarni odbędą się kolejne, bo już XVI, Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w Biegu na Orientację, na które zaprasza Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy 16 batalionie dowodzenia.
Zapraszamy wszystkich chętnych od małych dzieci do 10 lat startujących pod opieką dorosłych do starszych osób, które nie muszą biegać, mogą maszerować. Start 10 maja, o godz. 10.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia do dnia 9 maja na adres e-mail: kazek14521@onet.pl tel. kom. 3778389 lub e-mail: bolesaw.czechowski@interia.pl tel.505246602 lub w dniu zawodów do godz. 9.30 przy muszli koncertowej. Będzie to jednocześnie ostatnia VIII runda GRAND PRIX ELBLĄGA w Biegu na Orientację. Biegamy indywidualnie, za wyjątkiem oczywiście kategorii rodzinnej, na mapie „BAŻANTARNIA III” w skali 1: 10 000.

Zachęcamy każdego, gdyż zawody odbywają się w ramach akcji „Cała Polska Biega z Mapą” organizowanej przez Polski Związek Orientacji Sportowej. Mistrzostwa są współfinansowane przez Powiat Elbląski. W ramach środków, które przeznaczył Zarząd Powiatu przewiduje się dyplomy, medale i upominki dla najlepszych zawodników mistrzostw.

Bieg na Orientację jest dyscypliną, która uczy każdego czytać mapę,samodzielności, podejmowania decyzji, orientacji w każdym terenie, posługiwania się kompasem lub busolą. Nie bójmy się wystartować, bo jak powiedział jeden z norweskich mistrzów olimpijskich w biegach klasycznych „las wszystko skryje” a na pewno wielu z Was już po pierwszym starcie powie jakie to proste i fajne. Relaks i satysfakcja po ukończeniu biegu murowana. A mamy jedne z najlepszych terenów do uprawiania tej dyscypliny sportu nie tylko w Polsce ale i w Europie.
Bolesław Czechowski, prezes EKO GRYF


Źródło: Dziennik Elbląski