Wyjątkowa premiera Powstania Warszawskiego w Kinie Światowid

2014-05-09 07:00:00(ost. akt: 2014-05-09 07:08:54)

Autor zdjęcia: materiały dystrybutora

Najpierw projekcja filmu, później spotkanie z jego producentem wykonawczym, Piotrem Śliwowskim - tak zapowiada się piątkowa (09.05) premiera "Powstania Warszawskiego" w Kinie Światowid w Elblągu.
Co trzeba zrobić, żeby znaleźć swoje nazwisko na plakacie jednego z najbardziej oczekiwanych filmów w Polsce? Nazwisko Piotra Śliwowskiego jako jedne z niewielu znalazło się na plakacie do filmu „Powstanie Warszawskie”. To producent wykonawczy tego filmu, więc o jego produkcji wie najwięcej. Dlatego będzie gościem premiery specjalnej, na którą Kino Światowid zaprasza w najbliższy piątek o godz. 18.

Spotkanie z Piotrem Śliwowskim odbędzie się tuż po premierowej projekcji filmu „Powstanie Warszawskie”. Rozmowę poprowadzi Tomasz Gliniecki, elbląski dziennikarz i pasjonat historii, obecnie pracownik Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.
- Mamy nadzieję, że nasz gość odsłoni tajniki pracy nad tą produkcją. I zechce się podzielić informacjami, których nie znajdziemy w prasie czy w Internecie – mówi Aleksandra Bielska z Kina Światowid.

Niezwykły film
Bez wątpienia „Powstanie Warszawskie” w reżyserii Jana Komasy to najważniejszy film tej wiosny. Nie bez powodu o „Powstaniu Warszawskim” było głośno na długo przed premierą. Dlaczego? To pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction - film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej. Nowa technika realizacji filmu to zapowiedź zupełnie innego doświadczenia filmowego.

Premiera specjalna filmu „Powstanie Warszawskie” w Kinie Światowid odbędzie się w piątek (9.05) w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w Elblągu. Cena biletu 15 zł. Bilety na film można nabyć online (tutaj) lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid.