Poniedziałek, 27 czerwca 2022. imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Potrzebni pracownicy sezonowi w Elblągu i na Mierzei Wiślanej

2014-05-13 07:05:00 (ost. akt: 2014-05-12 19:48:21)
Wiosną ofert pracy jest więcej

Wiosną ofert pracy jest więcej

Autor zdjęcia: Karolina Krajewska

Wielu pracodawców potrzebuje pracowników sezonowych, którym oferuje zatrudnienie w Elblągu i na Mierzei Wiślanej. Również młodzież może liczyć na znalezienie płatnego zajęcia w czasie wakacji.

Młodzieżowe Biuro Pracy przez cały rok ma oferty pracy dla młodzieży w wieku od 16 do 25 lat, ale najwięcej - w maju i w czerwcu. W tym okresie pracodawcy zgłaszają największe zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. Poszukują głównie: kelnerów, kucharzy, barmanów, sprzedawców, kasjerów, pracowników magazynowych, hostessy, pokojowe. Zatrudniają zwykle na umowę zlecenie.
Młodzieżowe Biuro Pracy OHP mieści się przy ul. Junaków 5 (tel. 55 232 68 19).
— Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.45 do 15.45, ale zapraszamy młodzież do godz. 15, ponieważ rejestracja trochę trwa — mówi Beata Grzeszczuk, pośrednik pracy w Młodzieżowym Biurze Pracy OHP w Elblągu.
Młodzież niepełnoletnia może przyjść z rodzicem lub samodzielnie, ale wówczas każdy otrzyma formularz, który wypełnią rodzice i wyrażą swoją zgodę na pracę ich dziecka.
— Ponadto w każdą środę przyjmujemy w Centrum Kształcenia Praktycznego, przy ul. Bema 54, w godz. od 11 do 15, żeby młodzież miała do nas łatwiejszy dostęp — mówi Beata Grzeszczuk.

Na zastępstwo

Również w Nowoczesnej Agencji Pracy Personalny Serwis w Elblągu więcej ofert pracy jest wiosną i latem.
— Jesteśmy agencją pracy tymczasowej, więc wielu pracodawców zgłasza nam zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. Z reguły są to zlecenia dwu - trzy tygodniowe na zastępstwo w okresie urlopowym — mówi Agnieszka Rańcia, kierownik regionalny. — Zdarza się, że pracownik tymczasowy ma przedłużoną umowę i wówczas po okresie próbnym zostaje zaproponowana mu oferta pracy stałej. W Elblągu pracodawcy poszukują najczęściej pracowników wykwalifikowanych: stolarzy, monterów konstrukcji stalowych, ślusarzy, tokarzy, elektryków.
Personalny Serwis mieści się w Elblągu przy ul. Płk. Dąbka 140/4, tel. 55 230 40 03 lub 504 826 814. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 17.

Poszukują kierowców i szwaczek

Ożywienie dało się zauważyć również w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu.
— Pora roku powoduje, że tych ofert jest więcej — mówi Katarzyna Piasecka, kierownik działu Pośrednictwa i Poradnictwa Zawodowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu. — Pracodawcy poszukują najczęściej kelnerów, kucharzy. Najpierw chcą ich sprawdzić na stażu.
Kto ma pracę, ale chciałby zmienić ją na lepszą lub inną może szukać w otwartych ofertach PUP. Najwięcej ofert jest obecnie dla kierowców autobusów i szwaczek.
Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu mieści się przy ul. Saperów 24, tel. 55 237 - 67 - 00. Punkt informacyjny działa tam od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30. Natomiast stanowiska dotyczące: staży, szkoleń, dotacji, kredytów, prac interwencyjnych, robót publicznych czynne są w godzinach od 8 do 14. kr

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olek #1394689 | 213.238.*.* 13 maj 2014 08:32

    Lata w tym roku raczej nie bedzie ,mam na mysli ciepłego ,słonecznego ,więc i duzo mniej pracowników bedzie potrzebnych .

    odpowiedz na ten komentarz