Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Proces matki oskarżonej o zabicie dzieci. Sąd wysłuchał biegłych

2014-05-13 14:21:17 (ost. akt: 2014-05-13 15:29:10)
Lucynę D. oskarżono o zabicie trójki swoich dzieci

Lucynę D. oskarżono o zabicie trójki swoich dzieci

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Dwóch biegłych psychiatrów i biegły psycholog zeznawali 13 maja w procesie Lucyny D., oskarżonej o zabicie trzech nowo narodzonych synów.We wtorek w Sądzie Okręgowym w Elblągu odbyła się kolejna rozprawa w procesie Lucyny D. Mieszkanka Lubawy została oskarżona o zabicie trzech noworodków. Ich ciała przechowywała w zamrażarce lodówki.

W kwietniu ub. roku odkryli je policjanci, którzy sprawdzali informację, że kobieta mogła urodzić i sprzedać dziecko. 
Lucynie D. grozi dożywocie. Jej proces w Sądzie Okręgowym w Elblągu rozpoczął się 6 maja. Ze względu na dobro czwórki żyjących dzieci kobiety, sąd postanowił, że będzie toczył się bez udziału publiczności.

Podczas pierwszej rozprawy mieli zostać przesłuchani rodzice Lucyny D. oraz jej siostra. Nie pojawili się w sądzie i skorzystali z prawa do odmowy składania zeznań z uwagi na to, że oskarżona jest osobą najbliższą.


We wtorek sąd wysłuchał zeznań dwóch biegłych psychiatrów oraz biegłego psychologa. Proces będzie kontynuowany 16 czerwca, a na rozprawę tego dnia mają się stawić biegli z zakresu medycyny sądowej, którzy określą m.in. przyczyny śmierci noworodków.


AKT


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nn #1395187 | 95.40.*.* 14 maj 2014 08:09

    przecież ta kobieta jest już nieszczęśliwa , a do jej dramatu dowalą następny, za parę lat w holandi będzie zarejestrowana eutanazja. za komuny było prościej,usowano ciąże ze względu na chore dziecko, zdrowie matki, z gwałtu i względów ekonomicznych, 20-ci lat siedzieli posłowie i co nawymyślali nawet kodeks pracy z PRL-u był lepszy poczytajcje

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)