Olimpia Elbląg – Radomiak 1:2. Nie spodziewali się porażki

2014-05-18 15:19:45(ost. akt: 2014-05-18 16:55:22)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Olimpia Elbląg, grając u siebie, nie potrafiła zdobyć punktów z Radomiakiem Radom i ponownie znalazła się w strefie spadkowej.

Źółto-biało-niebiescy do meczu przystępowali w roli faworyta i interesowały ich tylko trzy punkty. Niestety spotkał ich zimny prysznic i zamiast zwycięstwa, zeszli z boiska pokonani.

Początek spotkania zaczął się po myśli Olimpii. Już pierwsza akcja ofensywna dała im prowadzenie. W 5 min. podanie Kamila Kopyckiego sfinalizował Rafał Leśniewski, który strzałem pod poprzeczkę zmusił do kapitulacji bramkarza gości Michała Kulę. Minutę później elblążanie mogli wygrywać 2:0, lecz piłkę po strzale Tomasza Sedlewskiego z najwyższym trudem wybił w pole Kula. Goście też kontratakowali, próbowali strzałów z dystansu, ale Hieronim Zoch nie dawał się zaskoczyć, w szczególności po uderzeniach w 22 min. Leonardo Pereiry oraz w 33 min. Aleksieja Dubina.

Po przerwie to więcej z gry posiadali radomianie. Byli zdeterminowani, a przede wszystkim w swoich poczynaniach skuteczniejsi. W 62 min. za zagranie piłki ręką przez Tomasza Lewandowskiego w polu karnym, arbiter wskazał na punkt oznaczający 11 metrów. Karnego pewnie wykorzystał Jakub Cieciura i doprowadził do remisu. W 70 min. na strzał z linii pola karnego zdecydował się Marek Misiuda i piłka odbijając się od słupka wpadła do siatki. Od tego momentu goście zagęścili środek boiska i kontrolując przebieg wydarzeń nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa, choć w ostatnich 5 minutach elblążanie przebywali całym zespołem pod bramką Radomiaka.

Po meczu trener Olimpii Adam Boros powiedział:— Nie spodziewaliśmy się tej porażki. Zespół mogę tylko pochwalić za grę w pierwszej części meczu. O tej porażce należy jak najszybciej zapomnieć. W najbliższych meczach musimy zagrać inaczej. JK