Trasa Biegu Piekarczyka szybsza i ciekawsza. Na życzenie biegaczy

2014-05-18 20:10:09(ost. akt: 2014-05-18 18:04:57)

Autor zdjęcia: archiwum MOSiR

Zaledwie półtora miesiąca pozostało do VI Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka. W tym roku zawodnicy pobiegną nową trasą, która ma być szybsza i ciekawsza.
Dla każdego zawodnika jedną z ważniejszych kwestii jest trasa biegu. W tym wypadku liczą się nawierzchnia, położenie ale także trudność jej pokonania. Trasa tegorocznego Biegu Piekarczyka liczy 10 kilometrów i prowadzi ulicami Elbląga. Jest płaska, w 85 procentach składa się z asfaltu, a w 15 proc. zawodnicy pobiegną po kostce brukowej. Zmiana „szlaku”, którym pobiegną sportowcy została wprowadzona właśnie na prośbę samych uczestników.

- Już podczas ubiegłorocznego biegu zawodnicy zwracali się do nas z prośbą by przy wytyczaniu trasy tegorocznego biegu uwzględnić więcej ulic znajdujących się na Starym Mieście - mówi Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Mamy piękną Starówkę, po której dobrze się biega, dlatego z przyjemnością przychyliliśmy się do licznych próśb uczestników. Dla nich to wspaniała okazja by połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli biegać i jednocześnie poznawać nasze piękne miasto.

Tegoroczny Bieg Piekarczyka odbędzie się w niedzielę 29 czerwca. Zawodnicy rozpoczną rywalizację na Starym Rynku obok postaci Piekarczyka przy Bramie Targowej. Następnie pobiegną ulicami: Stary Rynek, Rybacką, Wodną, Studzienną, Orlą, Stawidłową, Orlą, Wybrzeża Gdańskiego, Giełdową, Wodną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wapienną, Zamkową, Drzewną, Rycerską, Pocztową, Robotniczą, Nową 1, Nową 2, Stoczniową, Stary Rynek - Rybacką, Wodną - Bulwar Zygmunta Augusta. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwie pętle, każda o długości 5 kilometrów. Meta usytuowana zostanie na Bulwarze Zygmunta Augusta.

- Chcemy by obecna trasa była stała i służyła uczestnikom przez kilka najbliższych lat - mówi Janusz Pająk, z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Prowadzi wyremontowanymi ulicami z nowo położonym asfaltem, a do tego nie koliduje z ruchem miejskim. To wszystko sprawia, że jest szybsza, bardziej atrakcyjna i co ważne bezpieczniejsza.

Zadowolony ze zmian na trasie jest także Bartosz Mizerski, ubiegłoroczny zwycięzca Biegu Piekarczyka. Biegacz ze Sztumu zapewnia, że także w tym roku z przyjemnością odwiedzi nasze miasto i weźmie udział w biegu.
- Trasa biegu jest bardzo przyjemna, urokliwa i przyjazna dla zawodników - twierdzi Bartosz Mizerski. - Prowadzi ulicami Starego Miasta, dzięki czemu na trasie jest więcej kibiców i to na pewno jest pozytywny aspekt tego biegu. Z przyjemnością przyjadę także i w tym roku. Będę starał się zająć jak najlepsze miejsce, a czy wygram, to się okaże. MOSiR


Źródło: Dziennik Elbląski