Czwartek, 30 czerwca 2022. imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny

Polonia Pasłęk o krok od IV ligi. Musi wygrać jeszcze jeden mecz

2014-05-25 20:32:17 (ost. akt: 2014-05-25 21:11:45)
Piłkarze Polonii są blisko zapewnienia sobie awansu do IV ligi

Piłkarze Polonii są blisko zapewnienia sobie awansu do IV ligi

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Prowadząca w gr. 2 V ligi Polonia Pasłęk nadal niepokonana w tym sezonie na własnym boisku. W sobotę, po dobrym i ciekawym meczu, wygrała z Jeziorakiem Iława 2:0. Ale co najważniejsze, na pięć kolejek przed końcem sezonu jest bardzo blisko zapewnienia sobie awansu do IV ligi. Musi tylko w najbliższą sobotę pokonać Zalew we Fromborku.

— To było dobre spotkanie w wykonaniu obu drużyn, a o naszym zwycięstwie zadecydowała lepsza skuteczność — ocenia mecz z Jeziorakiem honorowy prezes pasłęckiego klubu Bogdan Korzeniowski. — Oba gole mogły się podobać. Najpierw Krystian Żabko z 18 metrów umieścił piłkę w siatce, a wynik spotkania ustalił strzałem z linii pola karnego Mateusz Musiński, finalizując podanie Radosława Lenarta.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Polonia prowadzi w tabeli z 61 pkt. na koncie. Wicelider Ewingi Zalewo traci do niej 13 pkt., a trzeci w tabeli Orzeł Janowiec Kościelny 15. Drużynie z Pasłęka brakuje jednego zwycięstwa, by zapewnić sobie awans do IV ligi. W najbliższą sobotę gra z Zalewem we Fromborku (godz. 16). — Jesteśmy blisko awansu, brakuje nam jednej wygranej i ten cel na pewno zrealizujemy — mówi Korzeniowski.
JK