Uderzyła w budynek, wydmuchała 1,5 promila. Złapali sześciu pijanych kierowców w jeden weekend

2014-05-26 16:59:44(ost. akt: 2014-05-26 18:55:58)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Sześciu pijanych kierowców zatrzymali elbląscy policjanci podczas minionego weekendu. 1,5 promila alkoholu miała 22-latka, która w niedzielę w nocy uderzyła fordem mondeo w budynek mieszkalny na ul. Mickiewicza. Na dodatek nie miała prawa jazdy.
Jednego z pijanych kierowców patrol ruchu drogowego zatrzymał w niedzielę około godz. 12.30 na ul. Pionierskiej w Elblągu. Za kierownicą vw vento siedział 38-letni Tomasz R. Od mężczyzny czuć było alkohol.
— Badanie alkotestem wskazało 2,5 promila. 38-latek dalej już nie pojechał. Dodatkowo okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania. Mężczyźnie grozi teraz kara do dwóch lat więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów — informuje Jakub Sawicki z elbląskiej policji.

Do innego zdarzenia doszło w niedzielę o drugiej w nocy na ulicy Mickiewicza w Elblągu. Nietrzeźwa 22-letnia elblążanka straciła panowanie nad fordem mondeo i uderzyła w budynek mieszkalny. Nikomu nic się nie stało. Okazało się jednak, że jest pijana - miała 1,5 promila. Kobieta również nie posiadała uprawnień do kierowania.