Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana


Policyjne dochodzenie 
w sprawie martwych ryb. FILM!

2014-05-27 15:17:28 (ost. akt: 2014-05-27 21:02:01)
Rybacy mówią wprost: to największa katastrofa ekologiczna na jeziorze Druzno

Rybacy mówią wprost: to największa katastrofa ekologiczna na jeziorze Druzno

Autor zdjęcia: Ryszard BielPolicja prowadzi dochodzenie w sprawie skażenia rzeki Wąskiej i jeziora Druzno, które spowodowało śmierć setek ryb. Jeśli funkcjonariusze ustalą winnego, będzie mu groziło do pięciu lat więzienia.Pierwsze sygnały o tym, że na rzece Wąskiej i jeziorze Druzno dzieje się coś niepokojącego dotarły do rybaków w ubiegłym tygodniu. W ostatnich dniach wyłowili w sumie ponad tonę martwych ryb, a wśród nich szczupaki, węgorze, jazie. Ucierpiały także małże i ślimaki. Straty wyniosły około 50 tys. zł. Rybacy mówią wprost: to największa katastrofa ekologiczna na jeziorze Druzno.


Już w minioną niedzielę do elbląskiej policji dotarło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Złożyli je przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu, do którego należały ryby. Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.


— W pierwszej kolejności będziemy dążyli do ustalenia, jaka substancja zatruła wodę, co pomoże nam w ustaleniu sprawcy zdarzenia — wyjaśnia asp. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego elbląskiej policji.


Jeśli policjanci ustalą winnego, to za zanieczyszczenie wody i sprowadzenie zniszczenia w świecie zwierzęcym w znacznych rozmiarach, będzie mu groziło od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. PZW będzie mógł także dochodzić odszkodowania za poniesione straty.


Sprawą zajął się już wcześniej Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Pierwsze badania wykluczyły, że przyczyną masowego śnięcia ryb mogła być przyducha (znaczne zmniejszenie ilości tlenu w wodzie). We wtorek Bogdan Meina, szef Warmińsko-Mazurskiego WIOŚ, zapowiedział na środę wydanie komunikatu w tej sprawie. — Zostały pobrane próbki wody, wyniki powinny być znane w najbliższych dniach — powiedział nam dzisiaj.
Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wędkarz #1419223 | 195.136.*.* 16 cze 2014 14:56

  Znając życie zamiotą to pod dywan,bo ktoś weźmie za to kasę .Nie ma w tym kraju porządku .taki poj.... kraj mamy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. wędkarz 2 #1405288 | 178.235.*.* 28 maj 2014 16:06

  Kolego zlicytować majątek na poczet kary i zagonić do naprawy tego co spieprzyli za michę repety!!!!Bezlitosna ,wyegzekwowana kara!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Wedkarz #1404873 | 83.11.*.* 27 maj 2014 23:06

  Winni powinni dostac naprawde co najmniej z 4 lata do odsiadki i 1 milion kary.Bez żadnych zawiasów.Taka ilosc ryb i w takiej skali zatrucie Druzna.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz