Poważne zmiany w Meblach Wójcik Elbląg. Odchodzi m.in. najlepszy snajper

2014-05-28 20:02:23(ost. akt: 2014-05-28 17:12:50)
Marcin Malewski

Marcin Malewski

Po niezbyt udanym sezonie w I-ligowych Meblach Wójcik Elbląg przyszedł czas na zmiany kadrowe. Z klubem pożegnało się już sześciu zawodników, w ich miejsce na razie zatrudniono czterech nowych. Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg zajęli w minionym sezonie siódme miejsce w I lidze. To wynik gorszy niż przed rokiem, kiedy byli szóści.

Wiadomo już, że z klubem żegnają się: Marcin Malewski (wraca do Warmii Traveland Olsztyn), który rzucił w minionym sezonie najwięcej bramek, bo 150, rozgrywający Tomasz Maluchnik i lewoskrzydłowy Kamil Dukszto (przenoszą się do Pomezanii Malbork) oraz Mirosław Ośko (II-ligowy Szczypiorniak Olsztyn). Bramkarz Patryk Plaszczak, który jest regularnie powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski, postanowił przenieść się do Wybrzeża Gdańsk. Kolejny bramkarz, Henryk Rycharski, nie przystąpił do rozmów z zarządem klubu i obecnie szuka nowego pracodawcy.

Drużynę Grzegorza Czapli na pewno wzmocni czterech nowych zawodników, którzy podpisali już kontrakty. Są to: skrzydłowy Grzegorz Dorsz (ostatnio Kar-Do Spójnia Gdynia, 153 gole w I lidze), rozgrywający Stanisław Gębala (Spójnia, 114 bramek), obrotowy Oskar Sierpina (Gwardia Opole) i bramkarz Adrian Fiedor (Olimp Grodków).

— W trakcie załatwiania jest rozgrywający Piotr Adamczak (Gwardia Opole) oraz jeden z zawodników Zagłębia Lubin, którego nazwiska, dla dobra sprawy, nie chcę ujawniać — mówi kierownik elbląskiej drużyny Jerzy Kruszewski.
JK

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #1406600 | 159.245.*.* 30 maj 2014 10:37

    "Henryk Rycharski, nie przystąpił do rozmów z zarządem klubu i obecnie szuka nowego pracodawcy." - nie jest to prawda. To zarząd postanowił nie przedłużać umowy z zawodnikiem, zatem jest on zmuszony szukać nowego klubu dla siebie.

    odpowiedz na ten komentarz