środa, 23 czerwca 2021. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Prezydent Elbląga z wizytą w Rosji

2014-05-29 14:04:34 (ost. akt: 2014-05-29 13:37:44)

Autor zdjęcia: arch. UM w Elblągu

Jerzy Wilk prezydent Elbląga przebywa z wizytą w Rosji. Wczoraj odwiedził Sankt Petersburg, gdzie przed południem spotkał się w tamtejszym Konsulacie RP z konsulem generalnym Piotrem Marciniakiem.

Po południu z udziałem prezydenta odbyło się forum gospodarcze, podczas którego zaprezentowano przede wszystkim potencjał inwestycyjny naszego miasta.
Elbląska delegacja szczególnie akcentuje dogodne położenie geograficzne oraz sieci komunikacyjnej wokół Elbląga.

W spotkaniu, dzięki wcześniejszej współpracy z Wydziałem Promocji, Handlu i Inwestycji Konsulatu RP, uczestniczą przedsiębiorcy z Sankt Petersburga. Co istotne, możliwe było również spotkanie przedsiębiorców z Sankt Petersburga z przedsiębiorcami z Elbląga, którzy skorzystali z propozycji władz miasta i uczestniczą w spotkaniach gospodarczych zaplanowanych podczas pobytu w Rosji.

Obwód Leningradzki jest drugim po Obwodzie Moskiewskim najlepiej rozwijającym się okręgiem przemysłowym Rosji. W 2013 r. wartość produkcji przemysłowej w Sankt Petersburgu była nawet wyższa niż w Moskwie.

Dziś Jerzy Wilk odwiedzi Nowogród Wielki, gdzie po wieloletnich kontaktach pomiędzy obu miastami podpisane zostanie porozumienie o współpracy. Przy tej okazji odbędzie się kolejne forum inwestycyjne Elbląga oraz wernisaż wystawy prac elbląskich artystów przygotowanej przez Centrum Sztuki Galerię EL.
Łukasz Mierzejewski, Urząd Miejski w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB