środa, 23 czerwca 2021. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Nie zabrakło tradycyjnej grochówki. Służby mundurowe przygotowały festyn (zdjęcia)

2014-05-30 16:04:10 (ost. akt: 2014-05-30 16:10:38)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

To była okazja, żeby z bliska obejrzeć wyposażenie, jakie mają do swojej dyspozycji elbląskie służby mundurowe. Podczas piątkowego Festynu Służb Mundurowych w Elblągu nie mogło oczywiście zabraknąć wojskowej grochówki.Zorganizowany po raz trzeci festyn odbył się na placu ćwiczebnym 16. Batalionu Dowodzenia, w pobliżu skrzyżowania ul. Królewieckiej i Piłsudskiego.Impreza wzbudziła spore zainteresowanie głównie najmłodszych dzieci: przedszkolaków i uczniów z podstawówek.


Podczas festynu zaprezentowały się Straż Graniczna, 16. Batalion Dowodzenia, Państwowa Straż Pożarna, Służba Więzienna i Żandarmeria Wojskowa. Dla gości wystąpiła m.in. orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Spore zainteresowanie wzbudził pokaz wyszkolenia i pracy psa służbowego pograniczników oraz Służby Więziennej, a także pokaz działania patrolu saperskiego. Atrakcji było jeszcze więcej.


— Organizatorzy bardzo dobrze przygotowali się do imprezy. Dzieci są bardzo zainteresowane wszystkim tym, co tutaj się dzieje — powiedziała nam Małgorzata Stanecka, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu.


Niektórzy postanowili na festynie zabawić trochę dłużej. Tak jak pani Gabriela, która towarzyszyła swojej wnuczce, Kornelii.
— Kornelia przyszła tutaj razem z grupą uczniów, poprosiła mnie, żebyśmy zostały dłużej i jeszcze raz wszystko obejrzały — powiedziała nam pani Gabriela.

kr


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB