Pobiegli przez dwa mosty na bulwarze. Zdjęcia!

2014-05-31 14:32:10(ost. akt: 2014-05-31 18:54:10)
W biegu sztafetowym wzięło udział osiem drużyn

W biegu sztafetowym wzięło udział osiem drużyn

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Około 100 osób wzięło udział w sobotę (31.05) w Elbląskim Biegu Ulicznym "Przez dwa mosty". W kategorii open, na dystansie 2331 metrów, najszybsi okazali się Krzysztof Sobierajski i Joanna Wylaź.
W sobotę po południu Bulwar Zygmunta Augusta opanowali miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu. Najpierw odbył się Elbląski Bieg Uliczny "Przez dwa mosty", a później przyszedł czas na regaty kajakowe.

Wśród uczestników biegu była blisko 30-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu, których na zawody przyprowadził nauczyciel wychowania fizycznego, Piotr Różalski.
- Ogłosiłem w tygodniu w szkole, że odbędą się takie zawody i był duży odzew ze strony uczniów. Nasze uczennice wywalczyły medalowe miejsca, Adrianna Szopińska była druga, a Zofia Laskiewicz trzecia - opowiada. - Po zawodach wybieramy się jeszcze na regaty kajakowe.
Jak przystało na dobrego nauczyciela, pan Piotr sam świecił przykładem. Wystartował razem z synem Szymonem oraz jego kuzynem Maciejem w biegu rodzinnym. Bieg ukończyli na trzecim miejscu.

Zawodnicy w zależności od wieku mieli do przebiegnięcia od jednego do trzech okrążeń - jedno okrążenie miało dokładnie 777 metrów, czyli tyle, ile lat ma Elbląg.
AKT