Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Integracyjnie na dwóch kółkach

2014-06-04 17:34:22 (ost. akt: 2014-06-04 17:51:07)
Uczestnicy rajdu wystartowali z Parku im. R. Traugutta

Uczestnicy rajdu wystartowali z Parku im. R. Traugutta

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Około 40 osób stanęło wczoraj na starcie integracyjnego rajdu rowerowego w Parku im. R. Traugutta. Cykliści przejażdżkę zakończyli wspólnym grillowaniem i piknikiem rodzinnym w Bażantarni. Impreza była jednym z punktów kampanii pn. „Pomimo niepełnosprawności jestem pełnowartościowym człowiekiem”

Kampanię (od maja do czerwca) będzie prowadziło Elbląskie Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie Ich Rodzinom i Opiekunom „Pro Familia" we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy. Dzisiejszy rajd był jedną z części tej kampanii.

— Rajd organizujemy już po raz dziewiąty. Biorą w nim udział ośrodki z Rzecznej, Kwietniewa, Przezmarka, Jegłownika. Część z osób nie mogła jechać, ale czeka na nas na mecie w Bażantarni. Tam odbędzie się wspólne grillowanie i piknik. Idea tego wydarzenia zawiera się już w jego nazwie: integrować się, czyli być ze sobą. Chcemy pokazać, że osoby z niepełnosprawnością psychiczną tak samo chcą żyć, chcą rozwijać swoje zainteresowania. Nie stygmatyzujmy ich. Nie dzielmy ludzi na chorych i zdrowych. Mamy być razem — mówi Ludwika Załuska, prezes stowarzyszenia "Pro Familia".

— Lubię jeździć. Pokonuję po 50 km dziennie. Dla mnie przeszkody nie ma żadnej. W domu siedzi się cały czas, jest nudno a tu spędzimy miło czas — powiedział nam tuż przed startem Mariusz,jeden z uczestników rajdu i podopieczny ośrodka w Rzecznej.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB