Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Mieszkańcy Rakowa spotkali się z prezydentem

2014-06-05 10:29:25 (ost. akt: 2014-06-05 10:33:48)
Spotkanie Jerzego Wilka z mieszkańcami dzielnicy Rakowo

Spotkanie Jerzego Wilka z mieszkańcami dzielnicy Rakowo

Autor zdjęcia: arch. UM w Elblągu

Przebudowa drogi 504, monitoring w Parku Kajki, wymiana nawierzchni ulic Kopernika, Bażyńskiego, Pilgrima, przycinka drzew, to główne postulaty zgłaszane przez mieszkańców dzielnicy Rakowo podczas spotkania z prezydentem Jerzym Wilkiem.

Jednym z głównych postulatów było wprowadzenie nowych rozwiązań komunikacyjnych na wyremontowanej drodze 504. Mieszkańcy ulicy Nowowiejskiej i pobliskich ulic zwracali prezydentowi uwagę na konieczność przeanalizowania niektórych rozwiązań drogowych, a także zmiany cyklu świateł przy skrzyżowaniu ulic 12 lutego i Nowowiejskiej.

— Ulica 12 lutego wcale nie wymagała remontu, poprzednie władze podjęły jednak decyzję by ją przebudować i to głównie ze środków z budżetu miasta. To była zła decyzja, dodatkowo w projekcie zawarto złe rozwiązania komunikacyjne. Mamy nadzieję, że pan prezydent przeanalizuje rozwiązania drogowe i zdecyduje chociażby o postawieniu znaku umożliwiającego zawracanie przy ul. Nowowiejskiej. To z całą pewnością usprawni ruch przy centralnej ulicy miasta — mówił jeden z mieszkańców dzielnicy Rakowo.

— Z regulacją świateł na skrzyżowaniach miasto musi poczekać do zakończenia robót drogowych na drogach 503 i 504. Wtedy badanie natężenia ruchu na drogach w mieście będzie miarodajne i może posłużyć do odpowiedniego wyregulowania sygnalizacji — informował prezydent Jerzy Wilk.

Mieszkańcy zwracali również uwagę na konieczność wymiany nawierzchni ulic Bażyńskiego, Kopernika czy Pilgrima. — Te ulice nie były remontowane przez kilkadziesiąt lat, mamy nadzieję, że ich przebudowa zostanie ujęta w przyszłej perspektywie budżetowej — postulowali elblążanie z tej dzielnicy.

Co z działką, gdzie miało powstać Porto 55?

— Sjaelso, dwie faktury na kwotę w sumie 777 222,84 zł zapłaciło. Nie potrzebne były wówczas żadne windykacje, ani dodatkowe działania. Nie zapłacono kolejnych faktur, bo spółka upadła. Winni miastu są dokładnie 1 682 777, 16 zł brutto. Będziemy się uważnie przyglądać działaniom syndyka masy upadłościowej w celu odzyskania miejskich pieniędzy. Jak się okazuje chce on sprzedać całą działkę wraz z projektem. Niestety nie wiadomo czy są zainteresowani tym inwestorzy – wskazywał prezydent i dodał, że w tej chwili w tych okolicach trwa naprawa nawierzchni przy ul. Nowowiejskiej, ul. Pilgrima, a także parkingu przy sklepie Biedronka.

Starsze osoby zwracały uwagę na konieczność przycinki drzew, inni na potrzebę zainstalowania monitoringu w Parku Kajki, czy zwiększenie patroli sprzątających.

— Zarząd Komunikacji Miejskiej rozpoczął właśnie stawianie nowych wiat przystankowych, od kilku dni w mieście działają również Eko patrole Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Zatrudnione tam osoby zajmują się m.in. czyszczeniem przystanków. Sprawa ta wkrótce zostanie rozwiązana – zapewnił prezydent. Pomysł monitoringu zyskuje moją aprobatę, jednak powinien on być podłączony do miejskiego monitoringu, by miał rację bytu. Na to potrzeba pieniędzy, ale nad tym pomysłem warto się zastanowić - zakończył Jerzy Wilk.

Przycinka drzew

— W tej chwili czekamy na wyłonienie wykonawcy, który będzie taką wycinkę wykonywał. W najbliższym czasie taka wycinka zostanie przeprowadzona — zapewniał Artur Adamczuk, dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych.

UM w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB